جزء خوانی قرآن کریم در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام
به‌منظور بهره‌گیری از ماه مبارک رمضان در راستای ترویج فرهنگ قرآنی، مراسم جزء خوانی قرآن کریم به همت کانون‌های مساجد این استان برگزار شد.

۳۶۹۷۸۶_orig

به گزارش راسان نیوز؛ حجت‌الاسلام علی چراغی  پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در این مراسم،اظهار کرد: این مراسم نورانی در محل مسجد ثارالله شهر ایلام برگزارشده است.

 وی، بابیان اینکه جزء خوانی قران کریم به همت کانون فرهنگی و هنری سالار شهیدان شهر ایلام برگزار می‌شود،یادآور شد: در این مراسم قشر جوان و نوجوان اعضای کانون‌های مساجد استان حضور دارند و در مراسم خاصی هرروز قبل از نماز مغرب و عشاء یک جزء از قرآن کریم قرائت می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی و انس جوانان و نوجوانان با قرآن کریم است که به این منظور برنامه‌های ماه مبارک رمضان بر محوریت فعالیت‌های قرآنی برگزار می‌شود.

چراغی پور، تصریح کرد: همچنین طرح تلاوت نور ویژه قرائت یک صفحه از قرآن کریم بعد از نماز مغرب و عشاء در طول سال در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با حضور نمازگزاران برگزارشده و تفسیر آیات نیز با حضور ائمه جمعه و جماعات برای نمازگزاران بیان می‌شود.

وی، گفت: در ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای در سطح کانون‌های مساجد با محوریت فعالیت‌های قرآنی ازجمله برگزاری محافل انس با قرآن کریم، برگزاری سفره‌های کریمانه در مناطق روستایی استان، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری طرح تفسیر قرآن کریم و اخلاق با حضور ائمه جمعه در کانون‌های مصلی از جمله این برنامه‌هاست.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،خاطرنشان کرد: چاپ و توزیع اوقات شرعی، توزیع بروشور ادعیه مربوط به ماه مبارک رمضان،  توزیع بروشور مربوط به اعمال شب‌های قدر و اهدای کتاب‌های دینی به‌ویژه قرآن کریم و نهج‌البلاغه به کانون‌ها، برگزاری نمایشگاه کتاب قرآنی و ویژه‌برنامه‌های دینی و فرهنگی از برنامه‌های دبیرخانه مساجد ایلام در ماه مبارک رمضان است.