ایلام، راسان خبر_ رئیس اداره ورزش و جوانان ملکشاهی هدف از برگزاری جشنواره های بومی محلی را تقویت هویت اجتماعی و بازخوانی فرهنگ و آداب اصیل مردم منطقه خواند و بر اجرای مداوم آنها تاکید کرد .

to2

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره ورزش وجوانان شهرستان ملکشاهی؛ جشنواره بازیهای بومی محلی ویژه بانوان با حضور بیش از۱۲۰ نفر از دختران و زنان درمحل سالن ورزشی نشاط شهر ارکواز ملکشاهی برگزارشد .
ابراهیم آلود رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملکشاهی هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت هویت اجتماعی و بازخوانی فرهنگ و آداب اصیل و بومی منطقه خواند و گفت : میراث برجای مانده از نسل های گذشته در زندگی امروز در حال رنگ باختن است و اگر متولیان فرهنگی هر شهر در پی احیای آنها نباشند به دست فراموشی سپرده خواهند شد
آلود بیان کرد: یکی از آثار معنوی هر جامعه بازی های بومی و محلی آن است و برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی به منظور ترویج و بازخوانی همین بازی ها است.
وی افزود : آنچه در محتوای ورزش ها و بازی های محلی وجود دارد آمیخته با فرهنگ و سنت آن منطقه است و به همین دلیل است که این بازی ها باعث ایجاد شور و نشاط خاصی در بین همه اقشار جامعه حتی جوانانی می شود که امروزه ورزش ها و تفریحات متنوعی را تجربه کرده اند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملکشاهی گفت: یکی از برنامه های مدون و ثابت اداره ورزش و جوانان شهرستان ملکشاهی اجرای منظم و دوره ای جشنواره های بومی و محلی است و انتظار داریم با مشارکت و همراهی مجموعه مدیریت شهرستان و دستگاههای اجرایی بتوانیم سطح برگزاری جشنواره های بعدی را گسترش داده و حتی میزبان جشنواره های استانی نیز باشیم.
دراین جشنواره ورزشکاران دررشته های طناب کشی، دال پلان و داژبال باهم به رقابت پرداختند و باز تیم ها و افراد برتر تجلیل به عمل آمد .