ایلام، راسان خبر_ معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام برگزاری جشنواره رضوی را ابزاری تبلیغی برای گسترش فرهنگ زیارت و نزدیک کردن دلهای عاشق اهل بیت به امام رضا (ع) دانست.

۳۷۹۶۴۷_orig

به گزارش راسان خبر؛ حجت الاسلام حشمت الله رستمی  افزود: این جشنواره پل ارتباطی بین دل انسان های عاشق و امام رضا (ع) بوده و اهمیت تاثیر این رویداد فرهنگی در جامعه مضاعف است.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف دستگاه های فرهنگی در کشور فراهم کردن زمینه ارتباط و شناخت سیره عملی و علمی اهل بیت (ع) است، گفت: بدون شک برگزاری این جشنواره ها تاثیر بسیار زیادی در ارتقا فعالیت های فرهنگی و فرهنگ دینی مردم خواهد داشت.
وی اظهار کرد: ائمه اطهار(ع) به اعتقاد شیعیان انسان هایی کامل بوده که با سبک زندگی صحیح اسلامی راه سعادت را در پیش گرفته و تبعیت از آنها ضامن سعادتمندی افراد جامعه خواهد بود.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات ایلام یادآور شد: بدون شک مطالعه سبک زندگی ائمه معصوم (ع) در این مسیر راه گشاست و با توجه به پیچیدگی های زندگی امروزی دستگاه های فرهنگی از طریق مختلف باید زمینه دسترسی مردم به سیستم فکری و رفتاری ائمه(ع) را فراهم کنند.
وی برگزاری جشنواره های فرهنگی با موضوع های مختلف در ارتباط با ائمه اطهار(ع) را یکی از راهکارهای مهم برای آشنایی با سیره آنها دانست و گفت: جشنواره رضوی در نوع خود از بهترین و بی نظیر ترین جشنواره های فرهنگی ، دینی بوده که همه ساله از سوی وزارت ارشاد بصورت سراسری در استان های مختلف کشور برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه حضور در آستان قدسی امام رضا(ع) از جلوه های تجلی عبادت محسوب می شود، اضافه کرد: خاطره نویسی و سفرنامه نویسی از دیر باز تاکنون در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران بین مسلمانان جایگاه ویژه ای داشته که انتظار می رود با این سفرنامه ها شاهد ترویج فرهنگ دینی و زیارت در جامعه باشیم.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام برای نهمین سال میزبان این جشنواره خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال ٨٧ آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی برگزار شده است.