به گزارش خبرنگار راسان خبر, مراسم بزرگداشت روز   تامین اجتماعی صبح امروز یک شنبه۲۵تیر با حضور مدیران و کارکنان سازمان در استان و خانواده های آنان برگزار شد. مدیرکل  سازمان تامین اجتماعی استان در این مراسم  این روز بزرگ را به همکاران سازمان در بخش بیمه ی و درمان و همچنین شرکای سازمان از […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر, مراسم بزرگداشت روز   تامین اجتماعی صبح امروز یک شنبه۲۵تیر با حضور مدیران و کارکنان سازمان در استان و خانواده های آنان برگزار شد.

مدیرکل  سازمان تامین اجتماعی استان در این مراسم  این روز بزرگ را به همکاران سازمان در بخش بیمه ی و درمان و همچنین شرکای سازمان از جمله بیمه شدگان, مستمری بگیران, کارفرمایان و مخاطبان سازمان تبریک گفت

مهندس سهیلا ملکشاهی گفت: این سازمان در بخش بیمه ی و درمان استان افتخار خدمت رسانی به بیش از نیمی از جمعیت استان را دارد.

 وی  افزود: این سازمان در استان دارای ۲۵۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی هستند که خدمات خود را در قسمت بیمه تحت عناوین مختلف تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت از جمله مزایای مستمری ,از کار افتادگی, پرداخت غرامت و دستمزد , ایام بیماری و بیکاری, کمک هزینه ازدواج و غیره است.

وی تصریح کرد: متوسط ماهانه هزینه تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت در سال گذشته در استان ایلام  مبلغ ۱۴۰میلیارد ریال است که اگر این رقم با هزینه مستقیم و غیر مستقیم درمانی جمع شود این مبلغ بدون شک بالاتر از اعتبارات  استان در این حوزه در سال۹۵ است.

وی  تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در استان نیازمند حمایت مسوولین در وصول حق بیمه و مطالبات سازمان که همان مطالبات جامعه کاری,بازنشستگان و مستمری بگیران است می باشد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان نیز در این مراسم با تبریک هفته تامین اجتماعی به کارکنان بخش درمان و بیمه ی گفت: اولین خدمت سازمان تامین اجتماعی در جامعه خدمات درمانی است که این امر خطیر همواره از وظایف مهم کارکنان درمانی استان بوده است.

دکتر لاله ماژین افزود: در طول دولت یازدهم ۹۲ تا کنون بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزار یعنی یک  سوم دهم بار مراجعه کننده  به مراکز ملکی در استان ثبت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد در سال پیش رو موضوع  زمین وساخت  درمانگاه مهران به سرانجام رسد و بودجه ی کافی  در اختیار سازمان استان قرار گیرد.

دکتر لاله ماژین گفت: ۷۷ مرکز بستری در کشور تحت حمایت سازمان وجود دارد که از این تعداد ۶دی کیلینیک است که سهم استان ایلام یک بیمارستان بود که ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت: در سال ۹۲ کل آمار بیماران ارجاع داده شده به استان های همجواز و تهران بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر بوده که این تعداد در سال ۹۵ با اجرای طرح تحول نظام سلامت به کمتر از  هزار نفر رسیده است.

وی همچنین کل بیماران مزمن و خاص مراجعه کننده به مراکز ملکی درمانی استان را  ۴هزار و ۴۳۲ مورد عنوان کرد و افزود:از این تعداد ۹۳۴ نفر بیماران خاص است که تمام داروها و خدمات  را به صورت کاملا رایگان دریافت می کنند.

وی همچنین بیماران مزمن دارای پرونده در مراکز ملکی سازمان دراستان  را  سه هزار و ۵۰۰ نفر عنوان و گفت این بیماران به صورت ماهانه دارو  دریافت می کنند.

 سرپرست  اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم افزود: افرادی که در این مسیر خطیر یعنی خدمت به جامعه هدف(مستمری بگیران, از کارافتادگان, بازنشستگان ) تلاش می کنند  مسوولیت بزرگی را در جامعه بر  با توجه به کرامت انسانی  بر عهده دارند.

شکراله شیرخانی افزود: مسوولین و کارکنان سازمان تامین اجتماعی قدر جایگاه خود را بدانند و چه جایگاهی بالاتر از اینکه این عزیزان در این عرصه به مخاطب بزرگ این سازمان ارایه خدمت کنند.

معاون اجتماعی استانداری ایلام نیز در این مراسم گفت: جایگاه تامین اجتماعی به لحاظ علمی  در توسعه سازمان نقش مهمی را ایفا می کند .

مهرعلی زاده افزود: تامین اجتماعی ابزاری برای افزایش هم بستگی , اعتماد و مشارکت اجتماعی در جامعه بشمار می رود و این یعنی این سازمان نوعی سرمایه گذاری فرد در زندگی در افق بلند مدت است.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی یک حق همگانی است به نوعی همه باید  از این پوشش  اجتماعی برخوردار باشند.

در پایان این مراسم از تعداد ۱۶ نفر از همکاران بیمه ی , درمانی و کارمندان بازنشسته تامین اجتماعی با لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل شد.

 اجرای موسیقی با صدای هنرمندایلامی محمد جواد شوهانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.