به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ در سومین روز از هفته تامین اجتماعی پیش از ظهر امروز دوشنبه (۲۱ تیرماه) مراسم جشن روز تامین اجتماعی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام؛ مدیران ارشد تامین اجتماعی استان و کارکنان سازمان   در محل مجتمع رفاهی تفریحی لاله شهر ایلام برگزار شد. * یک سوم جمعیت استان تحت […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ در سومین روز از هفته تامین اجتماعی پیش از ظهر امروز دوشنبه (۲۱ تیرماه) مراسم جشن روز تامین اجتماعی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام؛ مدیران ارشد تامین اجتماعی استان و کارکنان سازمان   در محل مجتمع رفاهی تفریحی لاله شهر ایلام برگزار شد.

* یک سوم جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

محمودی مدیرکل تامین اجتماعی ایلام در جشن روز تامین اجتماعی با تبریک این هفته مسئولیت سازمان را در برابر جامعه هدف مهم خواند و گفت: ما در جایگاهی قرار داریم که ارائه خدمات باید سرلوحه ی کارهای ما در سازمان قرار گیرد زیرا بیش از نیمی از جمعیت استان  بیمه شده این سازمان هستند.

محمودی ادامه داد: در سال گذشته ۱۱۶میلیارد تومان به بازنشستگان و مستمری بگیران استان در غالب حقوق پرداخت شده است که شکر خدا تاکنون در پرداخت با مشکل و  یا تاخیر مواجهه نشده ایم.

وی ادامه داد: یکی از شاخص های پیش رو سازمان تحقق اقتصاد مقاوتی با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای پیش بردن اهداف سازمان است. 

وی با اشاره به جمعیت بالای ۶۰۰ هزاری استان افزود: یک سوم این جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که این آمار جای بسی خوشحالی برای سازمان و استان است.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: این سازمان با ۹ شعبه دائم و سه شعبه غیردائمی و ۱۹۰ نیرو در حال خدمات رسانی به ۲۷۵ هزار بیمه شده تحت پوشش شامل ۹۷ هزار بیمه شده اصلی، ۱۷ هزار مستمری بگیر و ۶۰۰ نفر مقرری بگیر است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سازمان بیمه ای کشور  منشا خدمات ارزنده است عنوان کرد: تامین اجتماعی الکترونیک با پرونده الکترونیک شکل می گیرد

و افزایش خدمات غیرحضوری و اصلاح فرایندهای بیمه ای از نتایج این طرح است.

محمودی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان تعهدات بلند مدت و ۴ میلیارد تعهدات کوتاه مدت پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام در خاتمه موفقیت ها و پیشبرد اهداف  سازمان را حاصل تلاش همکاران عنوان کرد.

*بخش درمان در سازمان تامین اجتماعی ویترین سازمان بشمار می آید

در ادامه این مراسم دکتر  کریم لاله ماژین، مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام افزود: جایگاه سازمان تامین اجتماعی در کشور در بهترین وضعیت قرار دارد که برای خانواده تامین اجتماعی مایه افتخار است و ما باید همواره برای حفظ این جایگاه از هیچ کوششی فروگذار نباشیم .

وی ادامه داد: سازمان متکی به دولت نیست برای همین تامین اجتماعی نمی تواند حمایت سه جانبه کارفرمایان اشخاص و دولت را نادیده بگیرد.

وی دارایی های سازمان را متعلق به افراد تحت پوشش بیمه در همه نسل ها دانست و عنوان کرد.

لاله ماژین عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی  دومین تولید کننده و اولین خریدار درمان در کشور است که سالانه بیش از ۳۵۰ میلیون مراجعه به مراکز ملکی و طرف قرار داد مراجعه می کنند.

وی عوامل پیدایش سهم در سازمان تامین اجتماعی  را نفع شخصی، نوع دوستی و احساس سرنوشت شخصی عنوان کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان  گفت: انشالله  تا پایان شهریورماه سال جاری شاهد افتتاح بیمارستان۳۶تختخوابی تامین اجتماعی استان در جهت ارائه خدمت به بیمه شدگان تحت پوشش باشیم.

وی در خاتمه  با اشاره به اینکه ۲۴درصد  از مردم استان از افزایش وزن رنج می برند  گفت: با اصلاح سبک زندگی و تغییر رژیم غذایی خوب می توانیم زندگی سالمی را برای خود رقم بزنیم.

*رضایت مراجعه کنندگان برای سازمان در اولویت باشد

کلانتری ، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در ادامه ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی از مدیران ارشد تامین اجتماعی  کارکنان صدیق و پر تلاش این سازمان تقدیر و تشکر نمود و گفت:  چتر حمایتی سازمان نیمی از جمعیت استان را تحت پوشش خود قرار داده که در نوع خودش بی نظیر است لذا نادیده گرفتن این خدمات رسانی بی انصافی است.

وی افزود: بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان  تامین اجتماعی بر گردن سازمان حق دارند لذا بزرگداشت روز آنان امری واجب و ضروری است.

وی در ادامه تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی و درمان استان به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزستی  خدمات بیشتری ارائه دهند زیرا این اقشار بیشتر از سایر بیمه شدگان به ارائه خدمات نیازمند هستند .

کلانتری تصریح کرد: مردم همواره در همه حال از نظام حمایت میکند لذا ما نیز به پاس قدردانی از این عزیزان در هر سمتی که هستیم به اعتماد مردم احترام بگذاریم تا باعث دلگرمی آنان باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در خاتمه  گفت: نیمی از جمعیت استان در حال دریافت خدمات درمانی هستند لذا  ارایه خدمات تخصصی و حتی فوق تخصصی ضروری است.

*بانک رفاه جزئی از خانواده سازمان تامین اجتماعی است

 ریس بانک رفاه کارگران ایلام نیز در این مراسم افزود: کارکنان بانک رفاه باید بهترین تعامل و همکاری را با مجموعه تامین اجتماعی داشته باشند چرا که مجموعه سازمان، از اصلی ترین  مشتریان این بانک  به حساب می آیند .

صیداحمدی، تاکید کرد: بانک رفاه تمام عزم خود در سال جاری جزم کرده تا بهترین تعامل  را با سازمان داشته باشد.

در پایان این مراسم از تعدادی از کارکنان حوزه درمان و تامین اجتماعی ایلام به پاس قدردانی از تلاش های آنان با لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل شد.

برگزاری مراسم روز تامین اجتماعی، تجلیل از خانواده معظم شهدا وایثارگران، تجلیل از کارکنان ساعی، برنامه کوهنوردی  همکاران، دیدار با مسولان ارشد استان :نماینده معظم ولی فقیه دراستان وامام جمعه ایلام ،استاندار ایلام، دیدار با تشکل های کارگری وکارفرمایی، ایجاد پایگاه مشاوره بیمه ودرمان جهت نمازگزاران درمحل مسجد جامع شهر ایلام، حضور گسترده همکاران در نماز دشمن شکن جمعه، بازدید از مراکز صنعتی وتولیدی دراستان ایلام، دیدار ودلجویی از دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان ایلام، نصب بنر در سردرب ستاد مدیریت ومراکز تابعه، دیدار با بیماران بستری در مراکزدرمانی ملکی سازمان، دیدار با فرماندار وامام جمعه شهرستان دهلران و بازدید استاندار ومقامات استانی ونمایندگان مجلس از بیماستان تامین اجتماعی شهر ایلام از برنامه های مهم هفته تامین اجتماعی در استان می باشد.

۱۹ لغایت ۲۵ تیرماه به عنوان هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

 DSC03392 DSC03401 DSC03411 DSC03399 DSC03408 DSC03397 DSC03391 DSC03394