ایلام، راسان خبر_ علی هاشمی با ۱۷۳کیلوگرم در یک ضرب ، ۲۱۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع۳۸۳ کیلوگرم هفتم شد.

۰۱۱۲۹۷۰۱۱

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ علی هاشمی وزنه بردار با غیرت ایلامی عضو تیم ملی وزنه بردای در المپیک ۲۰۱۶ ریو، مقام هفتم حرکت یک ضرب را کسب کرد .
در حرکت یک ضرب علی هاشمی در اولین حرکت پشت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم قرار گرفت که آن را انداخت. انوشیروانی سرمربی تیم ملی برای دومین حرکت هاشمی یک کیلوگرم به وزنه درخواستی اضافه کرد و نماینده ایران باید ۱۷۳ کیلوگرم را مهار می کرد که ناموفق بود. او در سومین حرکت و در شرایطی که در آستانه حذف از المپیک بود موفق به ثبت رکورد ۱۷۳ کیلوگرم شد و در یک ضرب هفتم شد.
حرکت دوضرب هاشمی با وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی شروع شد و علی در اولین حرکت دو ضرب خود این وزنه را مهار کرد. هاشمی در دومین حرکت پشت وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی قرار گرفت که نتوانست وزنه را بر روی سینه بکشد.
او در سومین حرکت خود باز هم نتوانست ا ۲۲۰ کیلوگرم را به بالای سر ببرد و با همان ۲۱۰ کیلوگرم به کار خود پایان داد تا در مجموع دو حرکت ۳۸۳ کیلوگرم را برای خود به ثبت برساند.
با این حال وزنه برداری ایران تاکنون با دو طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی توانسته کاروان ایران در جدول مدالها را تا مکان بیستم بالا بکشد.