مدیر فرودگاه شهدای ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبردر ایلام، گفت: در یازده ماهه سالجاری حدود ۲ هزار سورتی پرواز (نشست و برخاست) از طریق فرودگاه شهدای ایلام انجام شده که این تعداد با توجه به شرایط کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. محمد جواد یگانه افزود: از […]

مدیر فرودگاه شهدای ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبردر ایلام، گفت: در یازده ماهه سالجاری حدود ۲ هزار سورتی پرواز (نشست و برخاست) از طریق فرودگاه شهدای ایلام انجام شده که این تعداد با توجه به شرایط کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

محمد جواد یگانه افزود: از این تعداد، ۹۹۳ پرواز وارد و ۹۹۳ پرواز نیز از استان خارج شده است.

وی یادآور شد: در این راستا ۵۹ هزار و ۳۱۶ مسافر وارد و ۶۴ هزار ۲۹۹ نفر نیز از استان خارج شده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام در ادامه از کاهش ۴۰ درصدی پذیرش مسافر در ایام کرونا خبر داد و اظهار داشت: در این مدت ۱۲۳ هزار و ۶۱۵ مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده است.

وی بیان داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه در مجموع ۴٠۴ تن و ۲۷٠ کیلوگرم بار وارد استان و ۴۳۸ تن ۹۶٠ کیلو گرم نیز خارج شده است.

یگانه ادامه داد: به دلیل شرایط کرونا هم اکنون روزانه حدود ۴۰۰ نفر مسافر از فرودگاه ایلام جابجا می شود.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام خاطر نشان کرد: طبق پروتکل های وزارت بهداشت، مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه باید تست کرونا انجام دهند در غیر اینصورت از سوار شدن آنان به هواپیما خودداری می شود.

کد خبر/۴۹۲۰۴