ایلام، راسان خبر_ امام جمعه ایلام گفت:شركت پتروشيمي ايلام يكي از زيرساخت‌هاي بزرگ صنعت استان است كه در صورت بهره برداري كامل موجب رونق اقتصادي در استان و ايجاد تحولي عظيم در منطقه و كشور مي‌شود

IMG_20170308_4717

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از  روابط عمومي شركت پتروشيمي ايلام، ائمه‌ي جمعه ي ۱۰ شهرستان استان با حضور در شركت پتروشيمي ايلام ضمن بازديد از پروژه‌هاي در دست احداث اين شركت در نشست ائمه‌ي جمعه‌ي استان شركت نمودند.
امام جمعه ي ايلام به ظرفيت‌هاي استان درحوزه‌ي نفت، گاز و پتروشيمي اشاره كرد و گفت:شركت پتروشيمي ايلام چشم انداز روشني پيش روي اقتصاد و صنعت كشور قرار داده است.
وي ادامه داد: بايد از ظرفيت كشور عراق در حوزه ي صادرات محصولات پتروشيمي به خوبي استفاده شود و اين كشور فرصت بكري براي ايلام فراهم نموده است.
حجت الاسلام لطفي با اشاره به پيشرفت چشمگير پروژه هاي در دست اقدام پتروشيمي ايلام گفت:چهارمين بار است كه از اين مجتمع بازديد مي كنم كه بحمدالله شتاب و رشد مناسبي را شاهد بوده ايم.
وي به توان علمي متخصصان و مهندسين داخل كشور در راه‌اندازي فاز اول اين شركت اشاره كرد و ابراز داشت :با افتتاح دو پروژه‌ي در دست اقدام اين مجتمع، تحول عظيمي در كشور و استان بويژه در موضوع اشتغالزايي و رفع بيكاري ايجاد مي شود.
امام جمعه‌ي ايلام با بيان اين كه بايستي مشكل تامين اعتبارات اين دو پروژه هر چه سريعتر حل شود خاطرنشان كرد : پتروشيمي يك پروژه‌ي ملي و براي صنعت پتروشيمي كشور حائز اهميت است و راه اندازي كامل آن گام بلندي در روند اقتصادي كشور و استان خواهد بود.
وي با ذكر اين نكته كه امروز شاهد تلاش بسيار خوب و فعاليت چشمگير مديران و پرسنل اين شركت بوديم و مايه‌ي افتخار است كه كل پروژه به دست متخصصان داخلي راه انداز شده است اذعان داشت:در سالهاي ابتدايي، اين پروژه در دست مهندسين ژاپني بود كه بعد از تحريمهاي ظالمانه عليه كشور، ايلام را ترك كردند اما اكنون خوشبختانه با تلاش متخصصان داخلي كشور و استان اين پروژه به بهره برداري رسيده است.
حجت الااسلام ولدبيگي امام جمعه مهران نيز در گفتگو با خبرنگار پتروشيمي ايلام با بيان اينكه وجود پتروشيمي در ايلام يعني” ايلام در مسير توسعه ” اظهار داشت :با بهره‌برداري از فازهاي الفين و SRU اين مجتمع بزرگ صنعتي ، ايلام گامهاي بلندي در توسعه بر مي‌دارد .
امام جمعه‌ي مهران ادامه داد: پتروشيمي ايلام نقش مهمي در توليد و اشتغال‌زايي در منطقه، بهبود روند اقتصاد مردم و همچنين زمينه‌ي جهش اقتصادي در استان و غرب كشور را فراهم كرده است.
وي به پيشرفت بسيار خوب اين شركت نسبت به گذشته اشاره كرد و افزود :نسبت به زماني كه بنده امام جمعه‌ي اين منطقه بودم روند روبه رشد و مطلوبي بويژه در سه سال اخير شكل گرفته و به نظر مي‌رسد برنامه هاي وزارتخانه نيز در اين شركت محقق شده است.
حجت الاسلام ولدبيگي به پيگيري مسئولين استان براي پتروشيمي مهران نيز اشاره كرد و با بيان اينكه خوشبختانه دو چاه نفت در مهران به بهره برداري رسيده است افزود :در صورت راه اندازي پالايشگاه ، پتروشيمي مهران و چاهاي هاي آذر و چنگوله شاهد زدودن محروميت از چهره‌ي استان خواهيم بود.
حجت الاسلام الياسي؛ امام جمعه چوار نيز در گفتگويي ضمن ابراز خرسندي از حضور در پتروشيمي ايلام در آستانه‌ي پايان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل اظهار داشت: يكي از پروژه هاي بزرگ استان در تحقق اقتصاد مقاومتي مجتمع صنعتي پتروشيمي ايلام است.
وي از ابراز رضايت و خرسندي ائمه‌ي جمعه استان بويژه نماينده‌ي ولي فقيه و همچنين استاندار ايلام از عملكرد اين شركت در تحقق اقتصاد مقاومتي خبر داد و گفت: در اين پروژه شاهد اشتغال‌‌زايي ، توليد و جهاد اقتصادي بوديم كه مايه‌ي افتخار و مباهات مردم استان است.
امام جمعه‌ي چوار توان مهندسين داخلي در بهره‌برداري از پروژه‌ي بزرگ پتروشيمي ايلام را حاصل تكيه بر توان داخل و اعتماد به متخصصين بومي دانست و گفت: بخش عظيمي از قطعات فني شركت به دست توانمند صنتعگران داخلي ساخته و نصب شده است.
 حجت الاسلام الياسي به پيشرفت مطلوب دو پروژه‌ي الفين و واحد سولفور زدايي اشاره و بهره برداري از آنها را نويد خوبي براي چرخه‌ي توليد و اشتغالزايي بيشتر در سال ‌هاي آتي عنوان كرد و ابراز داشت:يكي از كارنامه‌هاي موفق مسئولين و صنعتگران استان بويژه تلاشهاي مهندس دانشي و همكاران ايشان، پروژه پتروشيمي ايلام است.
وي با بيان اينكه ائمه‌ي جمعه مشكلات مناطق مختلف استان تمام حوزه هاي اشتعال زايي و عمراني ،اقتصادي ، فرهنگي و… را بررسی شود.