ایلام، راسان خبر_ در آستانه فرا رسيدن هفته منابع طبيعي، جلسه اي با حضور مديران كل آموزش و پروش و منابع طبيعي و آبخيزداري استان با هدف ارائه راهكارهايي به منظور مشاركت دانش آموزان و قشر فرهنگي جامعه به عنوان قشر تأثيرگذار در ترويج فرهنگ منابع طبيعي در محل سالن جلسات آموزش و پرورش استان برگزار گرديد.

AT9A0005

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از  روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ايلامدكتر احمدي مديركل منابع طبيعي استان درجلسه بررسی راهکارهای همکاری آموزش وپرورش استان برای توسعه وترویج فرهنگ منابع طبیعی اظهار داشت: همکاری درزمینه ترویج فرهنگ حفظ واحیای منابع طبیعی با بهره‌گیری از توان فرهنگیان ودانش‌آموزان یکیاز اولویت‌ها وبرنامه‌های اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ايلام است.

وی افزود: ترویج فرهنگ درختکاری وحفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی دربین دانش‌آموزان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و حفاظت بهینه از منابع طبیعی و افزایش توجه به طبیعت خدادادی در سطح استان باشد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان ايلام نیز دراین جلسه با اشاره به نقش واهمیت منابع طبیعی درجوامع بشری گفت: یکی از شاخص‌های مهم پیشرفت وتوسعه هرکشوری اهمیت و توجه مردم آن منطقه نسبت به حفظ منابع ملی وطبیعی است چراکه منابع طبیعی به عنوان یک سرمایه ملی باید برای نسل‌های بعدی هم حفظ شود.

وی با اشاره به نقش موثر طبیعت در زندگی امروزه تصریح کرد: باید دربرخورد با طبیعت وبهره‌برداری از آن به توان اکولوژیکی آن توجه جدی داشت واز تخریب اکوسیستم به بهانه‌های مختلف خودداری نمود.