به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ عبدالحمید کرمی مدیر مسئول هفته نامه پیک ایلام در یاداشتی با عنوان حکیم انقلاب، به فقدان شخصیت بی ‌نظیر و بیی بدیل حضرت آیت‌ اله هاشمی رفسنجانی پرداخته و معتقد است الحق که این فقدان ثلمه‌ای بود برای انقلاب اسلامی که خلا آن جبران ناشدنی است. در […]

۸۲۲۷۶۲۲۴-۷۱۱۰۹۰۳۵

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ عبدالحمید کرمی مدیر مسئول هفته نامه پیک ایلام در یاداشتی با عنوان حکیم انقلاب، به فقدان شخصیت بی ‌نظیر و بیی بدیل حضرت آیت‌ اله هاشمی رفسنجانی پرداخته و معتقد است الحق که این فقدان ثلمه‌ای بود برای انقلاب اسلامی که خلا آن جبران ناشدنی است.

در این یادداشت آمده است: آیت‌اله هاشمی چهر‌ه درخشانی که همه مردم ایران و جهان با شخصیت و جایگاه ایشان آشنایی دارند و هر کجا نام انقلاب اسلامی است نام آیت اله هاشمی رفسنجانی هم هست.
این مجاهد خستگی ‌ناپذیر با بیش از ۶۰ سال مبارزه از پیشگامان نهضت اسلامی است و تمام عمر با برکت خویش را صرف مبارزه، پیشرفت و سربلندی اسلام و انقلاب کرد و تا آخرین ساعات عمر خود لحظه‌ای از خدمت به مردم و کشور دریغ نورزید و هر چه داشت در طبق اخلاص نهاد تا چهره دین و نظام را به زیباترین وجه ممکن معرفی کند.
از مجاهدت‌های قلمی و تبلیغی ایشان گرفته تا بالاترین مناصب کشوری و لشکری منشا تحول ‌خواهی و عزت‌ طلبی بود و با هوشمندی و درایت در سخت ‌ترین و حساس ‌ترین شرایط توانست کشور و نظام را از بحران‌های سخت عبور دهد و با آینده‌ نگری و تیز بینی کارنامه‌ای درخشان از نظام مدیریتی را از خود به یادگار گذاشت.
آیت‌اله هاشمی مرد روزهای سخت روزگار ما بود که کشور و نظام در این موقعیت سخت نیازمند رهنمودها و هدایت‌ های او بود.
شخصیت بزرگ و والای او آنچنان جامعیتی داشت که در برابر همه بی ‌مهری‌ها و کم ‌لطفی‌ها خم به ابرو نیاورد و همچنان پای دستاوردهای نظام ایثارگری کرد و به عنوان حکیمی حاذق و طبیبی درد شناس و تجربیات گران ‌سنگ خویش روح امید را در مردم زنده نگه داشت و چراغ راه همه کسانی بود که دل در گرو نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی داشتند.
برای اتحاد و وفاق ملی کشور از همه چیز خود گذشت و در هر برهه‌ای از حیات انقلاب اسلامی با تصمیمات تاریخی و خردمندانه در همه مناصب و موقعیت‌ها از مدیریت دفاع مقدس، ریاست مجلس، ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت تا خطبه‌های جذاب و گیرا و تحلیل‌های جامع و دقیق در مورد مسائل داخلی و بین‌المللی در تاریخ ماندگار شد و باید گفت آیت‌اله هاشمی تاریخ انقلاب اسلامی است که مؤثرترین نقش را در آن بر عهده داشته است.
آری هاشمی رفسنجانی در یک کلام حکیم انقلاب بود که بر همه موضوعات اشراف کامل داشت و حضور او در تمامی صحنه‌ها بیانگر این واقعیت بود که هاشمی، هاشمی است و به عبارتی شناسنامه انقلاب اسلامی است.
روحش شاد و یادش گرامی و جاودانه باد
منبع: هفته نامه پیک ایلام