ایلام؛ راسان خبر_ مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ اعلام کرد: در شهرآورد پایتخت یاد شهدای زمین فوتبال چوار ایلام گرامی داشته می‌شود.

۳۰۷۳۷

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ، حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران اظهار کرد: بیست و سوم بهمن ماه، سی امین سالروز فاجعه خونین زمین فوتبال چوار است فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تصمیم دارند شهرآورد بزرگ پایتخت که در روز بیست و چهارم بهمن برگزار می‌شود را به گرامیداشت  سی‌امین سالروز واقعه و ” گرامیداشت شهدای چوار” برگزار کنند.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ با اشاره به اینکه در سالهای گذشته نیز مراسم یادبود این شهیدان والامقام را برگزار کرده‌ایم، افزود: امسال نگاه بسیار ویژه‌ای به واقعه چوار داریم و سعی می‌کنیم با همکاری ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس مراسم در خور شأن شهیدان عزیز را برگزار کنیم. اعضای خانواده شهدا و جانبازان و جمعی از مردم چوار مهمان این داربی خواهند بود.
بهمنی تصریح کرد: به دنبال معرفی این فاجعه جنگ تحمیلی در سطح بین المللی هستیم زیرا شهادت بازیکنان و مربیان دو تیم فوتبال در حین برگزاری مسابقه یک اتفاق تلخ و دردناک و بی سابقه در جهان است که این فاجعه خونین در ایلام رقم  خورد. گرامیداشت شهدای چوار در شهرآورد پایتخت و بازتاب رسانه‌ای آن در سطح بین المللی می تواند عمق این فاجعه دردناک و تلخ و بی سابقه در تاریخ فوتبال جهان ثبت و نگهداری کند.