امام جمعه ایلام گفت: اصولاً اقتصاد مقاومتی پرتویی از اقتصاد اسلامی است بنابراین باید مبتنی بر فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی باشد.

DSC_1408

به گزارش راسان خبر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت:‌ دیپلماسی دلار راهبرد همیشگی رژیم عربستان، دیپلماسی تهدید و موضع تهاجمی مختص به آمریکا و دیپلماسی لبخند هم روش دستگاه دیپلماسی کشورمان است و نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل بازیچه دست آمریکا است.

امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب با درک دقیق از نظم سیاسی حاکم بر جهان همواره بر اساس منطق درست و دلایل عقلی و شواهد تاریخی تأکید داشتند که سازمان ملل و شورای امنیت و سازمان حقوق بشر همه این‌ها در دست ابرقدرت‌ها قرار دارند و دنیای امروز گرفتار سازمان‌های دست‌نشانده قدرت‌های بزرگ به ویژه رژیم فاسد و متجاوز آمریکا است.بنابراین سازمان ملل توجیه‌گر عنایت‌های بزرگ آمریکا در جهان است. اصولاً شورای امنیت سازمان ملل ساختاری غیرمنطقی و ناعادلانه است و با سوء‌ استفاده از همین ساز و کار غلط آمریکا زورگویی‌های خود را در قالب واژه‌های شریف و الفاظ زیبا بر دنیا تحمیل می‌کند.

 یکی از بارزترین حرکات زشت و ظالمانه و غیرعادلانه این سازمان که در راستای سیاست‌های استکباری آمریکا بوده حذف نام عربستان از فهرست سیا است.دبیرکل سازمان ملل با صراحت اعلام کرد و گفت با تهدید عربستان نام این کشور را از فهرست نقض حقوق کودکان خارج کرده است. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های سازمان ملل رژیم غاصب عربستان با بمباران وحشیانه و مکرر به کشور مظلوم یمن به ویژه مناطق مسکونی آن کشور تاکنون هزاران نفر بیگناه از جمله صدها کودک را کشته است.

البته مسئولان اجرایی به ویژه مذاکره‌کنندگان ارشد هسته‌ای و برجام نباید امید به اقدام چنین سازمان‌هایی برای احقاق حقوق ملت ایران و جلوگیری از غارت مجدد اموال کشور عزیزمان ایران داشته باشند. تاریخ هم بهترین گواه در این حقیقت است که این سازمان در طول ۶۰ سال عمر خود کوچک‌ترین اقدامی برای احقاق حقوق ملت‌های فلسطین، ایران، عراق و لبنان، پاکستان و افغانستان انجام نداده است. موضع قاطع و کوبنده رهبری در مقابل استکبار جهانی دارای نکات مهمی است، یکی از این نکات و اهداف مهم موضوع رفتار رژیم آمریکا پس از برجام است.

القای دردسر بودن ملت ایران برای دنیا یکی از راهبردها و اهداف رژیم آمریکا پس از برجام بوده که به عنوان موضوعی راهبردی از سوی آمریکایی‌ها پیگیری می‌شود.

ایمان و باورهای اسلامی،‌ پیشرفت‌های علمی، فناوری هسته‌ای،‌ استقلال سیاسی، نفوذ منطقه‌ای، توانمندی اقتصادی درون‌زا،‌ توانمندی دفاعی و بازدارندگی ملت ایران و … در حقیقت ارکان اقتدار و مصونیت و پیشرفت ملت ما است و دشمن می‌خواهد با نفوذ کردن و خدشه‌دار کردن این موارد به دست خود ما راه نفوذ را بگشاید. برخی از محافل داخلی دانسته یا ندانسته القائات شیطان بزرگ را ترویج می‌کنند.

۱۵ ماه مبارک رمضان و آغاز لیالی قدراست.  این مناسبت ایام شهادت امام الموحدین حضرت امام علی (ع) است. این ماه برترین ماه از دیگر ماه‌های سال بوده و باید با تضرع و نیاز به درگاه حضرت احدیت مقدورات یک سال را بر عرصه‌های مختلف برای خود رقم بزنیم و جایگاه رفیع خود را در بارگاه ربوبی و قرب الهی به دست آوریم.

 رژیم فاسد آل خلیفه به دلیل نوکری و وابستگی به آمریکا و حکام غاصب عربستان سعودی دست به اقدام سلب تابعیت رهبر دینی مردم مظلوم بحرین آیت‌الله شیخ عیسی قاسم زده است. رژیم سفاک آل خلیفه بدیهی‌ترین اصول حقوق بشر را نسبت به مردم مظلوم بحرین رعایت نمی‌کند.

اصولاً اقتصاد مقاومتی پرتویی از اقتصاد اسلامی است بنابراین باید مبتنی بر فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی باشد. رویکرد اقتصاد مقاومتی راهبردی و کاربردی است. بنابر این باید مبتنی بر اولویت‌بندی برنامه‌ها و استفاده بهینه از امکانات و توجه به محدودیت‌ه%A