راسان ایلام_ مسئول فوریت های پزشکی استان ایلام گفت: ۵۷ بیمار قلبی و تنفسی در جریان ورود ریزگردها به استان توسط نیروهای مرکز فوریت های پزشکی به مراکز درمانی در سطح شهر ایلام انتقال داده شد.

ImageHandler

به گزارش راسان خبر؛ دکتر محمدرضا صیدی در رابطه با خدمات ارائه شده در جریان ورود ریزگردها به استان عنوان کرد: در جریان این ریزگردها در روزهای گذشته از تعداد مذکور، تعداد ۳۵ بيمارقلبى و۲۲ بیمار تنفسى دچار مشكل شدند و توسط نیروهای خدوم فوريتهاى پزشكى شهرستان ایلام به مراكز درمانى انتقال يافتند.

 وی افزود: باتوجه به آلودگى شديد هوا ناشى از ظهور ريزگردها در آسمان شهر، در كنار ساير خدمات بهداشتى و درمانى ارايه شده در مراكز بيمارستانى و بهداشتى دانشگاه در سطح استان، مركز مديريت حوادث و فوريتهاى پزشكى اقدام به استقرار آمبولانس و توزيع ماسك بين همشهریان در سطح شهر ايلام نمود.
 مسئول فوریت های پزشکی استان ایلام با بیان اینکه در هنگام وقوع گرد و غبار و پديده ريزگردها بيشترين آسيب مربوط به مخاط بيني، دهان، چشم و پوست می باشد، خاطرنشان کرد: مردم بايد به هنگام وقوع پديده ريزگردها از ترددهاي غير ضروري در هواي آزاد و ورزش کردن در هواي آزاد خودداري کنند.
 دکتر صیدی در پایان سخنان خود از گروه های جمعیتی آسیب پذیر و حساس مانند بیماران قلبی و عروقی، بیماران ریوی و تنفسی و کودکان درخواست نمود که به منظور حفظ سلامتی خود ازمنزل خارج نشوند.
IMG_8074