به گزارش روز جمعه پایگاه خبری راسان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی نسخه ای از زیباترین و باشکوه ترین صحنه تجلی عاشورای حسینی در جهان معاصر است. وی ادامه […]

dsc024012

 به گزارش روز جمعه پایگاه خبری راسان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی نسخه ای از زیباترین و باشکوه ترین صحنه تجلی عاشورای حسینی در جهان معاصر است.
وی ادامه داد:  مبارزه مستمر با ستمگران  و ظالمان که امروز در رژیم آمریکا و صهیونیسم  بین المللی می باشد و تفکر عاشورایی مذاکره با دشمنان کینه توز بزرگترین خطری برای انقلاب اسلامی که برآیندی از قیام خونین کربلاست، می داند.
لطفی با بیان اینکه مبارزه با آمریکا، صهیونیست و آل سعود خون بهای سرور و سالار آزادگان حضرت سیدالشهدا است، گفت: زنده نگداشتن حماسه عاشورا ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویی و تهدیدها و تحریم های دشمن  است لذا اندیشه مذاکره با دشمنی مثل آمریکا خود یکی از مولفه های نفوذ سیاسی رژیم آمریکاست. پیام عاشورا در زیارت عاشورا که عهدنامه شیعیان است، پیامی است عام، خطاب به همه انسانها در همه سرزمین ها و همه دورانها تا کسی به بهانه عُده و عِدّه در برابر ستمگران و نظام سلطه زانو نزند.
امام جمعه بیان داشت: شعار هیهات من الذله فقط شعار روز عاشورای سال ۶۱ هجری نیست  بلکه عاشورا و قیام حسینی مشعل فروزانی از درخشانترین حادثه تاریخ بشریت است که تا ابد بر راه انسانها نورافشانی می کند. عاشورا همیشه اخطار می کند نباید برای رسیدن به اهداف مادی و اقتصادی و دادن امتیازات به دشمن از امام و رهبر برحق دور شویم و فاصله بگیریم و از ابرقدرتها امان نامه بگیریم و تحت ولایت یزیدیان زمان ،آمریکا و رژیم کودک کش قرار بگیریم.
وی ادامه داد: این نوع زندگی توام با ذلت است گرچه منافعی و وعده وعیدهایی هم داشته باشد. قرآن صریحا فرمان می دهد و هشدار  می دهد « ولا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار » رکن اصلی عزت طلبی ملت قهرمان ایران در برابر ابرقدرتها آمریکا، ستون خیمه انقلاب و آرمان مقدس  امام و رهبری و شهیدان که با الهام گیری از فرهنگ قرآنی و فرهنگ تشیع است باید هر روز با قرائت زیارت عاشورا و هر صبح و شام تکرار آن در مناقشات و معاملات سیاسی و مذاکرات هسته ای و روابط دیپلماسی پیام اصلی عاشورا فراموش نشود و در عمل کارگزاران انحراف پدید نیاید چون پیام عاشورا تبری از اردوگاه یزدیان زمان است.
ایشان در ادامه جنایت صنعا اوج رسوایی رژیم سعودی و حامیان جنایتکار او سازمانهای باصطلاح حقوق بشری نسل کشی رژیم کودک کش آل سعود، تکمیل کننده جنایتهای مکرر در طول دو قرن اخیر در کشورهای اسلامی و در منطقه دانست و گفت: جنایت هولناک کشتار مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل سعود محصول توطئه مشترک رژیم صهیونیستی آمریکا و آل سعود است. قتل عام عزاداران حسینی در پایتخت یمن، صنعا توسط رژیم سفاک سعودی برای جبران شکست های نظامی و ناکامی در صحنه بین المللی حاکمیت نامشروع آل سعود است.
وی افزود: این نسل کشی در امتداد جنایت زنجیر وار کاخ سفید در افغانستان، عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، لیبی و بحرین در سالهای اخیر است اما جنایت اخیر ابعاد گسترده و شرم آورتر از جنایت های گذشته دارد  حمله وحشیانه و شبانه به مردم یمن با استفاده از تسلیحات و هواپیماها و بمب های آمریکایی و انگلیسی و کشتار فجیع مردمی حاکی از خوی درندگی و خونریز این خاندان است.
ایشان با اشاره به ۲۶ مهر که روز تربیت بدنی و ورزش است، گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند خوشبخت کسی است که اسلام را پذیرفته و به قدر معاش درآمد دارد و قوای بدنیش نیرومند استورزش کارآمدترین عامل سلامت روح و جسم جامعه است.
لطفی ادامه داد: اگر آحاد جامعه، ورزش را بعنوان برنامه هفتگی در زندگی خود لحاظ کنند قطعا بیماریهای صعب العلاج بدنی و هم روحی را نخواهند داشت. بحمدالله جوانان کشور عزیزمان ایران با حفظ ارزشهای انقلابی و اسلامی افتخارات فراوان را برای کشور به ارمغان آوردند. جوانان عزیز ایلامی هم در عرصه های مختلف ورزشی هم در داخل کشور و هم در خارج کشور حضور مقتدرانه داشته اند.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با تشکر و قدردانی از حضور پرشور حماسی در ایام محرم خصوصا روزهای تاسوعا و عاشورا که بدون حواشی یاد و خاطره سرور و سالار شهیدان و اصحاب با وفای آن حضرت گرامی داشتند، افزود: ان شاء الله مردم عزیز کشورمان ایران با الهام گیری از مکتب حیات بخش نهضت خونین حسینی راه سعادت و خوشبختی خود را بشناسند و در آن راه حرکت کنند.
وی در پایان بیان داشت: برگزاری عزاداری درخیابانها و منازل نزدیک مساجد و حسینیه ها کار صحیح و اصولی نیست، هدف از عزاداری ترویج فرهنگ عاشورا و بیان احکام نورانی اسلام و معارف تشیع است. برپایی مراسم عزاداری در کوچه ها و خیابانها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای مردم و راه بندان خیابانها، دهن کجی به خانه خدا ،باید اداره اماکن با این وضعیت برخورد قانونی کنند و جمع کنند  این هیئت های عزاداری که مزاحم آسایش و امنیت مردم است و باعث بدبینی مردم به عاشورا و امام حسین می باشد.