حجت الاسلام لطفی گفت: حاکمان فاسد آل سعود بعنوان لیدر این مثلث شیطانی در بن بست و چالش سخت منطقه ای قرار گرفته است.

DSC024012

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حضرت آیت الله لطفی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشتند : موضع انفعالی و عدم پاسخگویی به گستاخی های مکرر وزیر خارجه رژیم فاسد سعودی  در شأن نظام مقتدر جمهوری اسلامی نیست. امروز امنیت ملی ما با مثلث شیطانی سعودی ، داعش و منافقین که مظهر تروریسم هستند میباشد. دولت وهابی و سلفی سعودی به عنوان حامی مالی این دو گروه در مقابل انقلاب و نظام اسلامی عمل می کند. حاکمان فاسد آل سعود بعنوان لیدر این مثلث شیطانی در بن بست و چالش سخت منطقه ای قرار گرفته است. این رژیم  طی چند سال گذشته کارنامه سیاسی و عملیاتی بسیار بدی را در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه از خود به جای گذاشته است.

این رژیم سفاک با پشتیبانی از اسلام سلفی وهابی در دنیای اسلام جایگاهی ندارد و با عملکرد بسیار بدی که داشته در پیشگاه افکار عمومی جهان اسلام بلکه ملت های آزاده جهان در معرض قضاوت و محکومیت قرار دارد و با عنوان منفورترین رژیم ها شناخته شده است. چهره ارتجاعی و اشرافی این نظام مدعی اسلام جای هیچ توجیهی و مشروعیتی در افکار عمومی بین المللی از خود باقی نگذاشته است. تنها برگ برنده این رژیم دیپلماسی دلار است.

لذا رژیم کودک کش سعودی از دو برهان هویت و مشروعیت رنج می برد چرا که این رژیم همانند رژیم صهیونیستی مولود نامشروع استعمار گر انگلیسیها  که میان دو جنگ جهانی تأسیس شد و هنوز هم نتوانسته است هویت ملی پیدا کند .در عین حال در کنار بحران هویت چالش اصلی دیگری که رژیم سعودی با آن مواجه است بحران مشروعیت است. نظام مرتجع و دیکتاتور سعودی تنها از طریق زر و زور و سرکوب تلاش می کند که چالش مشروعیتی خود را برطرف کند رژیم آل سعود از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از گفتمان انقلاب اسلامی سخت به هراس افتاد و تاکنون نتوانسته است  در برابر موج کوبنده انقلاب اسلامی ایستادگی کند. در جنگ سیاسی ، فرهنگی ، امنیتی و نظامی ناکام و ضربات کوبنده ای را احساس میکند .دستگاه دیپلماسی باید با موضع گیری انقلابی و انقلابی عمل کردن رژیم فاسد و پوسیده سعودی متوجه عواقب عملکرد خود کند که صبر ملت و نظام اسلامی حدی دارد ، باید آنها این واقعیت را اذعان کنند که اربابان شما تا کنون هیچ غلطی نکردند شما که عددی نیستید لذا دستگاه دیپلماسی در مقابل گستاخی وزیر فاسد رژیم آل سعود موضع گیری قاطع داشته باشد.

مساله دیگر اقتصاد مقاومتی است یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی مدیریت جهادی و تفکر بسیجی است باید در قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی عناصر مومن ، کارآمد،بسیجی و فارغ از تعلقات مادی و معتقد به شعار اقتصاد مقاومتی حضور داشته باشند ، شواهد و قرائن حکایت از این واقعیت دارد که نتایج توافق هسته ای و برجام در عرصه اقتصادی ناامید کننده داشته است و در این مدت یکساله پس از توافق تنها دستاورد اقتصادی آن فروش بیشتر نفت آن هم با قیمت ارزان بوده اما در زمینه مهار تورم و ایجاد شغل برای میلیونها جوان بیکار موفقیتی در بر نداشته است و همچنین بانکهای خارجی با توجه به پابرجا بودن تحریم های آمریکا و تهدید کنگره امریکا و تحریم های جدید و عدم دسترسی کشورمان به میلیاردها دلار داراییش در خارج  چندان از سرگیری روابط با ایران استقبال نکردند در نهایت خوشبینی بیش از حد و گشایش اقتصادی که شعار اصلی موافقان توافق و بالا بردن انتظارات مردم سیاست درستی نبود،لذا تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

دیپلماسی انفعالی در برابر پیمان شکنی و بدعهدی آمریکا پس از برجام بیش از این به مصلحت نظام نیست بلکه همانگونه که در جنگ تحمیلی تهدید در برابر تهدید و گزینه نظامی دشمن را عملا بی اثر کرد در برجام نیز باید راهبرد تعهد در برابر تعهد مورد بازبینی قرار گرفته و همه مراحل فنی و حقوقی برجام گام به گام اجرا شود و باید به ازای هر تعهدی که عمل می کنیم امریکا و متعهدانش نیز به همان میزان و اندازه از تعهداتشان را عملی کنند و هرگونه خوشبینی و شتاب زدگی اجتناب کرد ،عدم مقابله با کارشکنی  طرفهای غربی قطعا انها را گستاخ تر خواهد کرد.تنها راهکار برون رفت از شرایطی که بوی توطئه از آن به مشام می رسد مقابله به مثل است.

اهدا خون یکی از کارهای خداپسندانه و ارزشمندی است که گاها اهدا خون باعث نجات جان انسانهای در معرض خطر مرگ میشود و بانک خون یکی از نهادهای کارامد و موثر در انتقال خون و تهیه خون برای بیماران صعب العلاج در کشور عزیز ایران است.

۸ مرداد سالروز ارتحال عالم ربانی حضرت ایت الله مشکینی است . این عالم پرهیزکار و فقیه مجاهد اسوه اخلاق و مجتهد بصیر به حق مصداق بارز حدیث علما میراث داران انبیا است بود. این روحانی عالیقدر از جمله شخصیت های نادری بود که سراسر عمر با برکت و مراحل گوناگون زندگینورانی خویش منشا برکات فراوانی برای حوزه علمیه و مردم مومن و اسوه عملی برای شاگردان و ارادتمندان خود بود. این فقیه پارسا و مجاهد از یاری امام راحل و مقام معظم رهبری و نظام اسلامی دریغ نورزید.