به گزارش راسان خبر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام آیت الله لطفی در خطبه های نمار جمعه اظهار داشتند : رهبر معظم انقلاب سال جدید را مجددا به مقوله اقتصاد مقاومتی اختصاص دادند و معولا ایشان به نکات برجسته و موانع و خلا های مهم و مورد نیاز کشور اشاره می […]

Namaz

به گزارش راسان خبر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام آیت الله لطفی در خطبه های نمار جمعه اظهار داشتند : رهبر معظم انقلاب سال جدید را مجددا به مقوله اقتصاد مقاومتی اختصاص دادند و معولا ایشان به نکات برجسته و موانع و خلا های مهم و مورد نیاز کشور اشاره می کند و خواهان رفع این موانع هستند البته سالهای گذشته نیز هر یک به شعاری مزین شد و ما تا کنون چه کردیم و چه میبایست میکردیم و نکردیم . رهبر انقلاب با اشراف کامل که نسبت به مسائل مهم کشوری دارند دوباره امسال را به اقتصاد مقاومتی اختصاص دادند . 

به نظر می رسد علت تامه ی این نامگذاری این است که به همه ی مسئولین گوشزد و تذکر داده اند که در این برنامه ریزیها و مدیریت ها از مرحله شعار روی کاغذ پرهیز کنند و به میدان اقدام و عمل قدم بگذارند . ایشان کرارا از عدم اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گلایه مندند . ایشان در سخنان سالهای قبل بر این نکته تاکید داشتند فرمودند : اقتصاد خود را باید با حمایت از بخش تولیدات داخلی و خصوصی و مصرف تولیدات داخلی  مصونیت بخشیم . تاکید ایشان بر همکاری قوای سه گانه خصوصا قوای مجریه و مساعدت مردم به دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی چرا که اقتصاد مقاومتی یک پاسخ است به اینکه ما چه کنیم که اقتصادمان را مقاوم کنیم که در برابر حوادث و طوفانها و بحرانهای اقتصادی کمترین ضرر را کنیم و احتیاجمان را به خارج کم نماییم .

لذا وظیفه مسئولین به اجرا ،اقدام و عمل به شعار سال این است که ابتدا با آسیب شناسی اقتصادی معضل و مشکلات اقتصادی راتبیین کنیم تا به راهکارها بپردازیم .اولین راهکار  در تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از ورود بی حد و حصر کالای قاچاق  که بزرگترین عامل در متلاشی کردن اقتصاد تولید داخلی است و ورود کالاهای قاچاق داستان غم انگیزی در کشور ما دارد . 

ملت و مسئولین نظام باید قدردان و قدرشناس شهیدان، جانبازان و آزادگان باشد .

بازگشت آزادگان قهرمان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ هجری شمسی : شهدا ،آزادگان و جانبازان  الگوی واقعی نسل جوان هستند این عزیزان الگوهای صبر و مقاومت در برابر دشمن هستند و جامعه اسلامی ما باید درس مقاومت و ایستادگی را از آنها فراگیرند . آزادگان سربلند و شجاع ایران اسلامی با تحمل رنج و اسارت  در زندانهای رژیم بعث عراق  تسلیم و تعظیم در برابر متجاوزان و استکبار جهانی را با قدرت و فداکاری و روحیه شهادت طلبی رد کردند .

قطعا پیروزیهای ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف دستیابی نظام اسلامی به فن آوری های نوین در بخش های مختلف را حاصل پایداری ایثارگران و آزادگان و شهدا  است . هدایت رهبری ،حمایت مردم و فداکاری رزمندگان اسلام پیروزیهای بزرگ و غرور آفرین را در عرصه های دیپلماسی برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند .باید روحیه حماسی در دوران دفاع مقدس به عنوان فرهنگ ماندگار به نسل جوان منتقل گردد . 

شهدا ،جانبازان و آزادگان مایه عزت ایران  اسلامی نه برجام و توافق هسته ای .

با دشمنان کینه توز امام و انقلاب  آزادگان عزیزی که د ردوران اسارت در بند رژیم بعثی  با تحمل شکنجه های قرون وسطایی و صبر و استقامتن مثال زدنی برای امام و نظام اسلامی عزت و سربلند یآورده اند نه برجام . اینکه می گویند برجام سایه جنگ را از فضای کشور برداشته است  صحیح نیست امام فرمودند: امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند  و امریکا حتی بعد از برجام هم  همه گزینه های روی میز من جمله حمله نظامی را برنداشت . 

مهمترین نکات منفی توافق هسته ای 

اساسا مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ پس از ۱۲ سال پر فراز و نشیب  از آغاز مناقشه اتمی که به وضع تحریم های متعدد علیه ایران منجر شده بود به این ختم گردید که طرفین در وین به توافق نهایی دست یافتند . اولین نکته منفی این است که متاسفانه علی رغم تعهد به لغو تحریم های مرتبط  به برنامه هسته ای برخی از تحریم های نظامی که قاعدتا باید بر این اساس لغو می شد ،لغو نشده است . اجرای تحریم های سازمان ملل لغو شده است . البته هنوز هم تمامی تحریم های شورای امنیت نیز لغو نگردیده است  از طرف دیگر بر اساس ماده ۲۶ برجام  امریکا هیچ تعهد جدی مبنی بر لغو تحریم ها به ایران نداده است .