به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ در ششمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی ۷۵ پروژه در دهلران افتتاح یاکلنگ زنی شد. این پروژه ها در زمینه های عمرانی اقتصادی، خدماتی، کشاورزی و فرهنگی […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ در ششمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی ۷۵ پروژه در دهلران افتتاح یاکلنگ زنی شد.

این پروژه ها در زمینه های عمرانی اقتصادی، خدماتی، کشاورزی و فرهنگی هستند که  ۱۵ مورد از این پروژه کلنگ زنی شد که پس از اجرا زمینه اشتغال ۲۸۰ نفر ایجاد خواهد شد.
افتتاح پروژه های آبیاری تحت فشار در وسعت و ۵۰۰ هکتار از منطقه موسیان،برتش و دشت عباس با اعتبار بیش از ۱۱۰میلیارد ریال ، ساختمان امور مالیاتی این شهرستان با زیربنای یکهزار و ۶۰۰ متر مربع با اعتبار ۲۱میلیارد ریال، گاز رسانی به سه روستای حاضرمیل،تم تم آب و گلسیری در بخش مرکزی با اعتبار۲۸۰میلیارد ریال، افتتاح مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب شرب دهلران با اعتبار ۳۰میلیارد ریال ،بهره برداری از شبکه فیبرنوری مهران به دهلران،چیلات و دهلران به دشت عباس با اعتبار۱۳۶میلیارد ریال و بهره برداری از مسجد روستای بیشه دراز  از جمله  این طرح ها بود.
در حوزه عمران شهری نیز کلنگ پارک بانوان در دهلران با اعتبار۹ میلیارد ریال و مصلی شهر دهلران با اعتباری بالغ بر۷۸ میلیارد ریال به زمین زده شد.
در مجموع یکهزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه ها هزینه شده است.