ایلام، راسان خبر_ ۶۳ پروژه عمرانی و تولیدی در ایوان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

IMG_20170205_44821

به گزارش روز یکشنبه  خبرنگارپایگاه خبری راسان خبر؛ با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام ، ۶۳ پروژه عمرانی و تولیدی در ایوان افتتاح یا کلنگ زنی شد

در ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ، ۶۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال در بخش های فرهنگی ، صنعتی ، دامداری و کشاورزی ، عمران شهری و روستایی ، مسکن محرومین و اشتغال و کارآفرینی ، در سطح شهرستان ایوان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

🔷🔹افتتاح طرح گاوداری شیری ۷۰۰راسی ایوان

🔷🔹مجتبی شیرخانی در این مراسم گفت: کل پروژه های خدماتی و تولیدی جهادکشاورزی ۲۳ مورد با اعتبار ۱۹۲۴میلیارد ۵۱۶ میلیون ریال با اشتغالزایی ۲۸۵۹نفر شامل شبکه آبیاری، پرورش ماهی در قفس ، کشتارگاه طیور، پرورش گاو شیردهی و استخرهای دو منظوره می باشد.

🔹معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی افزود: افتتاح طرح گاوداری شیری ۷۰۰راسی ایوان به مساحت ۱۰هکتار با سرمایه گذاری شخصی راه اندازی شده است.

شیرخانی افزود: افتتاح فاز اول بزرگترین گاوداری صنعتی ۷۰۰راس دام مولد با ۱۴۰۰راس گله با اشتغالزایی مستقیم۳۵نفر و ۱۱۰نفر غیر مستقیم می باشد .

🔹کلنگ زنی یادمان شهدای شهرستان ایوان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ به منظور حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.

🔹افتتاح ۵۴واحد مسکن مددجویان بهزستی ایوان
مدیرکل بهزستی استان در آیین افتتاحیه واحدهای مسکن گفت: در مجموع ۱۲۵واحد در سطح استان با اعتبار ۳میلیارد ریال ساخت و ساز شده است که ۵۴مورد آن مربوط به شهرستان ایوان می باشد .
فرهاد قیصربیگی افزود: مجموع اعتبار سرانه ۶۰میلیون ریال بلاعوض و ۳۰میلیون ریال قرض الحسنه با بازپرداخت بلند مدت عنوان کرد.

🔹 ۲۶واحد مسکونی احداثی مددجویان کمیته امداد به مساحت ۱۵۵۰متر مربع با اعتبار۶۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
معاون سیاسی امنیتی استانداری استان در این مراسم گفت: اهمیت دادن به خواسته های امام راحل باید همیشه مورد توجه مسوولان استان باشد زیرا توسعه و پیشرفت جامعه نیازمند تلاش همه ی نسل ها می باشد.

🔹مجتمع کشتارگاه دام (نیمه صنعتی )شهرستان ایوان به ظرفیت سالانه کشتار۷۳۰ تن در خطه گاوداری ۶۳۰تن، گوسفندی ۱۰۰تن به مساحت۷۷۲۷ با زیربنای ۱۵۵۰ با پیش بینی بهره برداری بهمن۹۶ کلنگ زنی شد.

🔹 فاز تولیدسولفات پتانسیم تعاونی ۲۴۵۱ شهرستان ایوان با ۴/۴میلیون یورو تسهیلات ارضی و ۶/۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات ریالی با اشتغالزایی مستقیم ۷۰نفر با افزایش ۲۰الی۴۰تن تولیدات افتتاح شد.

کامران قنبریان مدیرعامل تعاونی۲۴۵۱ در این مراسم گفت: تعداد کل فاز تولیدسولفات پتانسیم ۸ مورد می باشد که ۳فاز آن افتتاح و پیش بینی می شود ۵فاز باقیمانده زمینه اشتغالزایی برای ۳۰۰نفر را فراهم سازد.

🔹احداث کارخانه آسفالت ۱۲۰تنی شهرداری ایوان با اعتبار۱۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از محل اعتبار تسهیلات سازمان شهرداری های کشور است.

🔹هدف از احداث این کارخانه تامین آسفالت مورد نیاز شهرداری و کاهش هزینه اعتبار پروژه آسفالت معابر شهر ایوان می باشد.

🔹افتتاح دسترسی به ساحل چپ سد مخزنی کنگیر به طول ۴۰متر با بتن ریزی ۱۸۰۰متر مکعب و حجم خاک برداری ۶۷۰۰متر مکعب با اعتبار۷۰۰میلیون تومان با میزان آب گذاری ۱۰۰متر مکعب در ثانیه افتتاح و به بهره برداری رسید.

🔹اصلاح شبکه روستای سرتنگ علیا به طول شبکه۱۲۲۰متر با اعتبار ۵۵۰میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.