ایلام، راسان خبر_ همزمان با هفته دولت و طی مراسمی با حضور  معاون عمرانی استانداری ایلام، فرماندار دره شهر، مدیرعامل شرکت آبفای استان و جمعی از مسئولین استان و محلی، فاز اول طرح ساماندهی سراب دره شهر  افتتاح گردید.

۱۳۹۵۶۷-۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴

به گزارش راسان خبر؛ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در آیین افتتاح طرح بهسازی چشمه و ساماندهی سراب دره شهر ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته دولت به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی اجرای این پروژه پرداختند.

بیرنوندی بیان داشت: طرح ساماندهی سراب دره شهر در راستای تأمین پایدار آب و افزایش سطح کمی و کیفی خدمات در این شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: این پروژه در دو فاز اجرا خواهد شد فاز اول که امروز شاهد افتتاح آن هستیم، شامل احداث دو حوضچه با کانال های مربوطه، بهسازی سراب، کانال سیلاب، موزاییک فرش دریاچه و لوله گذاری با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد ریال اجرا گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه این چشمه منبع اصلی تأمین آب دره شهر است اظهارداشت: با اجرای این طرح، آب آشامیدنی شهر دره شهر و هشت روستای دیگر این شهرستان تامین می شود.

مهندس بیرنوندی گفت: عملیات بهسازی منابع ذخیره آب در سراب دره شهر با رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ موقعیت توریستی سراب دره شهر صورت گرفته است.

وی افزود: منطقه سراب دره شهر از دو منظر برای این شهرستان دارای اهمیت می باشد نخست اینکه چشمه سراب منبع اصلی تامین آب شهر با دبی و کیفیت بالاست و دیگر اینکه تنها منطقه توریستی و گردشگری دارای امکانات شهرستان یعنی پارک سراب در آن واقع شده که این تفرجگاه سالیانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر و علاقمند به طبیعت است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ضمن تقدیر و تشکر از توجه و حمایت مسئولان ارشد استان از اجرای این طرح ها،  ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص بموقع اعتبارات و با انجام  پروژه های آب و فاضلاب در کوتاهترین زمان ممکن شاهد توسعه هر چه بیشتر شهرهای استان ایلام باشیم.

معاون عمرانی استانداری ایلام نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل و کارکنان شرکت، خدمات رسانی شرکت آب و فاضلاب استان در استان را خوب توصیف کرد و گفت: دولت نیز برای انجام طرح های ضروری بویژه طرح های آبرسانی از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.و این طرح ها در راستای اقتصاد مقاومتی به بهره برداری رسیده است.

در ادامه گراوند فرماندار دره شهر از فعالیت های شرکت آب و فاضلاب قدردانی بعمل آورد و گفت شرکت آب و فاضلاب از جمله دستگاه های بسیار فعال است که خدمات ارزنده ای به مردم ارائه می دهد.

شهرستان ۵۰ هزار نفری دره شهر در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار گرفته است.