به گزارش راسان نیوز؛ مدیرکل استاندارد ایلام از طرح نظارت و کنترل بر کیفیت کالاهای اساسی مورد مصرف خانوار در ایلام خبر داد و گفت: با توزیع و عرضه کنندگان کالاها و مواد غذایی بی کیفیت و غیراستاندارد در ماه مبارک رمضان به شدت برخورد قانونی خواهد شد. محمد مددی گفت: به مناسبت فرا رسیدن […]

۶۸۹۶۵۳

به گزارش راسان نیوز؛ مدیرکل استاندارد ایلام از طرح نظارت و کنترل بر کیفیت کالاهای اساسی مورد مصرف خانوار در ایلام خبر داد و گفت: با توزیع و عرضه کنندگان کالاها و مواد غذایی بی کیفیت و غیراستاندارد در ماه مبارک رمضان به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

محمد مددی گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، طرح ضربتی نظارت ویژه بر کالاهای مواد غذایی و بازرسی و کنترل مراکز عرضه و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان ایلام آغاز شده است.

وی با اعلام این مطلب اظهار داشت: به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان، طرح نظارت و بازرسی مراکز صنفی و قنادی ها و کالاهای مواد غذایی از جمله قند له،قندشکسته،قندحبه،آردبرنج،آردگندم،گلاب،برنج،زولبیا،بامیه،پنیرخامه ای،روغن سرخ کردنی، روغن خوراکی مصرفی خانوار، انواع زعفران، خرمای مضافتی بسته بندی شده، خرمای کبکاب بسته بندی شده، کشک مایع، شیر پاستوریزه، پنیر تازه، شکر، ماست، فرآورده های لبنی، و جعبه های مقوایی، به مناسبت ماه مبارک رمضان، در استان ایلام آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.

وی اعلام کرد: در این طرح با تولید و فروش هرگونه کالای غیر استاندارد و بی کیفیت که سلامت مردم را به خطر اندازد و نیز واحدهای تولیدی و صنفی که اقدام به کم فروشی نمایند، از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی خواهد شد و از شهروندان عزیز ایلامی تقاضا می شود در هنگام خرید کالا، ضمن توجه به نشان استاندارد، به تاریخ تولید و انقضا، و نیز وزن ذکر شده بر روی بسته بندی توجه نمایند. وی افزود: در این طرح، بازرسان استاندارد از کالاهای پرمصرف و اساسی خانوار در سطح مراکز عرضه استان، بازرسی و نمونه برداری به عمل می آورند.

مددی در خاتمه  در اطلاعیه ای به تولیدکنندگان زولبیا و بامیه نسبت به هرگونه تولیدات غیر استاندارد در این محصولات هشدار داد.

براساس این گزارش تولیدکنندگان موظفند برای تولید این محصول از روغن های خوراکی دارای نشان استاندارد و مخصوص سرخ کردن که در مقابل حرارت دارای مقاومت بالایی است استفاده کنند در غیر اینصورت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد