ایلام، راسان خبر_ رئیس پلیس‌راه استان ایلام گفت: با توجه به شروع بارش برف در استان از اول صبح امروز جاده‌های استان لغزنده شده و هرگونه بی‌احتیاطی موجب بروز حادثه ناگوار رانندگی خواهد شد.

۳۰۸۱۷

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر ؛ سرهنگ «محسن ناصری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: از اول صبح امروز بارش برف در سطح استان آغازشده و به‌تبع آن سطح جاده‌ها به‌شدت لغزنده شده و هرگونه تخلف رانندگی و بی‌احتیاطی موجب بروز حادثه ناگوار  می‌شود.

وی رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی و حرکت با سرعت مطمئنه را از مهم‌ترین نکات جلوگیری از تصادف دانست و افزود: همزمان با بارش برف مه گرفتگی و کاهش دیده در گردنه‌های ایلام وجود دارد لذا تردد در محورهای ایلام مراقبت لازم را می‌طلبد.

رییس پلیس راه استان ایلام همراه داشتن زنجیر چرخ را خط قرمز پلیس دانست و تصریح کرد: از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ ممانعت به عمل میاید.

ناصری ادامه داد: متأسفانه ۷۰ درصد رانندگان طریقه بستن زنجیر چرخ را بلد نیستد و همین امر در موقع استفاده از زنجیر چرخ راننده را دچار مشکل می‌کند،بنابراین ضروری بوده رانندگان حتماً تمرین بستن زنجیر چرخ را انجام دهند.

 ناصری خاطرنشان کرد: ۳۵ گشت محسوس و نامحسوس پلیس در اجرای طرح زمستانه در تمامی محورهای مواصلاتی استان رفتارهای ترافیکی رانندگان را کنترل خواهند کرد.