راسان، ایلام_ توافق بزرگ هسته ای بین ایران و شش کشور بزرگ جهان؛ نقطه عطف بزرگی در تاریخ معاصر ایران و در ردیف اقدامی مانند ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر مصدق  قرار می گیرد. این توافق نامه گامی اساسی برای خروج ایران از انزوای جهانی و تحریم های فلج کننده ی اقتصادی و […]

images-(1)

راسان، ایلام_ توافق بزرگ هسته ای بین ایران و شش کشور بزرگ جهان؛ نقطه عطف بزرگی در تاریخ معاصر ایران و در ردیف اقدامی مانند ملی شدن صنعت نفت به رهبری دکتر مصدق  قرار می گیرد.

این توافق نامه گامی اساسی برای خروج ایران از انزوای جهانی و تحریم های فلج کننده ی اقتصادی و نظامی است.اقتصاد ایران می تواند  این فرصت طلایی را به پلی برای توسعه و پیشرفت  همه جانبه تبدیل کند .

اما در این بین عده ای دلواپس همیشگی وجود دارد که هرگز  آسوده نیستند. هم آنهان که دوست داشتند این توافق در زمان  دوستان خودشان صورت میگرفت و الان صدای ((به به))  و(( چهچه)) آنها  گوش فلک را کر کرده بود.

این ملت حافظه خوبی دارد و از دلواپسان می پرسد  چرا در زمانی که بیت المال این کشور  زیر سم سوران  دوستان شان به غارت رفت ؛ دلواپس نبودید؟ آن زمان با چه لالایی وجدان خود را خوابانده بودند؟

چرا زمانی که درآمد ارزی ایران از فروش نفت  برابر با کل درآمد تاریخ معاملات اقتصادی  ایران بود و  معلوم نشد کجا و چگونه هزینه شد؛ دلواپس نبودند؟راستی چرا زمانی که  تورم لجام گسیخته  کشور به حدود 50درصد رسید و تورم روزانه و  ساعتی افزایش می یافت؛ دلواس نشدید؟چرا زمانی که فازهای عسلویه  یکی پس از دیگری بخاطر همین تحریم ها و کاغذ پاره خواندن آنها از طرف رییس دولت تان تعطیل شدند و هزاران نفر بیکار شدند ؛ دلواپس نشدید؟

اکنون که به حول و قوه الهی و سیاست برنامه ریزی شده ی دولت تدبیر و امید ؛ اقتصاد  به ثبات رسیده و تورم به زیر نمودار کمتر از 15درصد ثابت شده و مردم نفس راحتی می کشند؛  چرا شما آسوده نیستید؟

دلواپسی شما از چیست؟علت نگرانی و دلواپسی شما  از توافق بزرگ هسته ای  و موفقیت تاریخی تیم مذاکره کننده چیست؟

این ملت خوب میداند که دلواپسی شما نه برای منافع ملی و عزت و اقتدار ایران بلکه بخاطر کساد شدن منابع درآمدی و از بین رفتن  بازار کاسبکارانه ی شما و دوستان همفکرتان است.!

شما و دوستان تان از تحریم ها منافع فراوانی به جیب زدید و با وارد کردن لوازم مورد نیاز مردم از بازار قاچاق و ورود کالاهای بنجل و چینی و بدون نظارت نهادهای نظارتی  سود فراوانی کسب کردید و اکنون با اجرای توافق نامه و لغو تحریم ها آن منافع از دست می رود و ممکن است پرده ها بیفتند و آنچه را نباید به وقوع بپیوندند ؛رخ دهد و رسوا شوید .

بیایید با مردم و برای مردم باشید و مردم  را میزان سنجش کار و عمل خود قرار دهید نه عده ای خاص را.. .

بیایید دلواپسی را کنار بگذارید و آسوده باشید که ملت ایران در طول 35سال گذشته نشان داده اند که آگاه و بیدارند و با انتخاب درست خود حرکت میکنند. اندکی به جهان نگاه کنید و ببینید که چه کسانی از توافق هسته ای ناراحتند؟

دکتر ظریف و تیم قوی و منسجم او محبوب این ملت شده اند و جای خود را در دل مردم باز کرده اند..

مجتبی شیرخانیفعال سیاسی