ایلام، راسان خبر_ فرمانده سپاه ناحیه آبدانان گفت: ۳۸ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) ساخته می شود.

۶۱۳۲۴۴_۵۵۵

*ساخت ۳۸ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

به گزارش راسان خبر به نقل از سپاه ناحیه ایلام؛ سرهنگ نصراللهی در  نشست خبری اقتصاد مقاومتی ومحرومیت زدایی بسیج سازندگی  در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی شهرستان آبدانان؛ بیان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از ۸۵ نفر کارآفرین جهت اشتغالزایی مستقیم که جمعاَ به ارزش ۱۰ میلیارد ریال می رسد، به بانک ها معرفی می شوند.

فرمانده سپاه ناحیه آبدانان افزود: این اشتغالزایی به صورت طرح های زود بازده همچون زنبورداری، مرغ بومی، پرورش قارچ و ماکیان در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود.

وی به تبیین برنامه های محرومیت زدایی شهرستان آبدانان پرداخت و گفت: ساخت مسجد، حسینیه، سرویس بهداشتی، خانه عالم و خانه بهداشت از عمدترین برنامه های محرومیت زدایی می باشد.

سرهنگ نصراللهی در آخر از ساخت ۳۸ واحد مسکونی برای محرومین کم بضاعت، که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند خبر داد و ابراز کرد: تاکنون ۱۲ باب از مسکن ها در حال طراحی و ساخت هستند که برای هر واحد آن مبلغی حدود ۲۰۰میلیون ریال هزینه می شود.

سرگرد علی غلامی فرمانده  با اعلام این خبر بیان کرد: بسیج سازندگی طی سال های گذشته با پرداخت تهسیلات به کارآفرینان و محرومین گام های بلندی در شکوفا کردن اقتصاد داخلی کشور برداشته است.

فرمانده سپاه ناحیه سیروان با تاکید بر اینکه باید به توان داخلی کشور تکیه کرد؛ گفت: بسیج سازندگی در هر استانی با ارائه خدمات اشتغالزایی و محرومیت زدایی مشکلات مردم را تا حدودی مرتفع می کند.

وی تصریح کرد: در راستای طرح های محرومیت زدایی سال ۹۵ سپاه به کمک جهادگران بسیجی گام های بلندی برداشته است و مهمترین آن ساخت ۵۲ واحد مسکونی برای مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سیروان است.

وی اذعان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و فرمانداری شهرستان سیروان در شناسایی مردم محروم همکاری بسیاری زیادی با سپاه این ناحیه داشته است.

سرگرد علی غلامی گفت: جهادگران بسیج دانش آموزی در طرح ولایت ۳ مدارس شهرستان سیروان را مرمت، رنگ آمیزی، بهسازی و شعار نویسی کردند تا بتوانند در مهر ماه سال ۹۵ فضای تحصیلی مناسبی را برای خود ایجاد کنند.

فرمانده ناحیه سیروان اظهار کرد: امسال برای اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی در جهت کاهش وابستگی ها و جلوگیری از واردات کالای خارجی تهسیلات ویژه ای برای کارآفرینان در نظر گرفته شده است.