ایلام، راسان خبر_ قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به همراه معاونت فرهنگی این سازمان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با استاندار ایلام دیدار و گفتگو کردند.

download-2

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به همراه معاونت فرهنگی این سازمان و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با استاندار ایلام دیدار و گفتگو کردند. 

عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این دیدار از اهتمام این سازمان برای خدمات دهی بیشتر به زائران اربعین حسینی در مهران برای اربعین امسال خبر داد.
 
وی اظهار داشت: این سازمان برای تجهیز امام زاده گان و نمازخانه های بین راهی در مسیر زائران اربعین حسینی آمادگی کامل دارد.
 
محمدرضا مروارید استاندار ایلام در این دیدار تصریح کرد: کمک های اوقاف و سایر کمک های مردمی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی باید بیشتر در مرز مهران متمرکز شده و هزینه شود.
 
وی افزود: با توجه به استقبال کم نظیر عموم مردم ایران از راهپیمایی اربعین حسینی و عبور بیشتر این زائران از مرز بین المللی مهران، زیرساخت های این استان برای پذیرایی از این جمعیت میلیونی کفایت نمی کند که در این میان می توان از ظرفیت نهادهای خیریه استفاده کرد.
 
وی ادامه داد: استان ایلام با تمامی امکانات در اربعین سال گذشته در حد توان به زائران اربعین حسینی از سراسر کشور خدمات رسانی انجام داده و امسال نیز این خدمات رسانی با اهتمام جدی تر ادامه خواهد داشت.
 
در این نشست پیرامون پذیرایی از زوار اربعین حسینی در مرز مهران و هماهنگی و مدیریت موکب ها اعمال نظر انجام شد.