ایلام، راسان خبر_ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به استان ایلام در هفته آینده خبر داد.

۲۶۲۰۲

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ «حشمت‌اله  عسگری» در نشست ستاد تسهیل و جذب سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: بانک‌های عامل استان دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مانع ایجاد می‌کنند، اعلام کنند تا با پیگیری آن‌ها از طریق رئیس‌کل بانک مرکزی، راه‌حل قانونی برای اجرایی کردن سیاست‌ها و حمایت از واحدهای غیرفعال پیدا شود.

وی ما به هر قیمتی حاضر به اجرای طرح و تولید در جامعه نیستیم بلکه برای همه ما رعایت قوانین و الزام‌های زیست‌محیطی و قانونی و حفظ آن‌ها از ضرورت‌ها استونمی توان به خاطر بی‌توجهی به ملاحظه‌های زیست‌محیطی سلامت مردم را به خطر انداخت.

عسگری اضافه کرد: پایش مستمر محیط‌زیست و رعایت ملاحظه‌های زیست‌محیطی در هنگام اجرای طرح‌های صنعتی در این استان ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام بابیان اینکه تولیدکنندگان نباید انتظار داشته باشند که ما قوانین و الزام‌ها را زیر پا بگذاریم، افزود: همه در چارچوب قوانین و وظایف خود برای حفظ سرمایه‌های هنگفتی که در طرح‌های تولیدی هزینه شده و تسهیل درروند فعالیت آن‌ها تلاش می‌کنیم.

عسگری از مجری طرح کشتارگاه دره شهر خواست که ملاحظه‌های زیست‌محیطی را رعایت کند و نسبت به راه‌اندازی تصفیه‌خانه و دفع بهداشتی فاضلاب و بهداشت فردی کشتارگاه با دقت و حساسیت ویژه‌ای با توجه به ارتباط این طرح با سلامت مردم به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به استان ایلام در هفته آینده خبر داد و گفت: بانک‌های عامل استان دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مانع ایجاد می‌کنند، اعلام کنند تا با پیگیری آن‌ها از طریق رئیس‌کل بانک مرکزی، راه‌حل قانونی برای اجرایی کردن سیاست‌ها و حمایت از واحدهای غیرفعال پیدا شود.

وی اضافه کرد: دولت در راستای فرمان‌ها مقام معظم رهبری درصدد حمایت از تولید ملی، ایجاد اشتغال پایدار، فعال شدن چرخ‌های صنعت و تولید و رونق و شکوفایی اقتصادی است و در این راه نیازمند همکاری بین بخشی همه قوا و بخش‌های دولتی و خصوصی است.