به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی، مسعود زردویان، رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران در بازدید از پالایشگاه گاز ایلام افزود: بعد از صنایع هسته‌ای، صنعت گاز از پر مخاطره ترین صنایع در دنیا محسوب می‌شود و بازرسی فنی از تجهیزات و تاسیسات این صنعت ميتواند از  بروز حوادث احتمالی جلوگیرى […]

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی، مسعود زردویان، رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران در بازدید از پالایشگاه گاز ایلام افزود: بعد از صنایع هسته‌ای، صنعت گاز از پر مخاطره ترین صنایع در دنیا محسوب می‌شود و بازرسی فنی از تجهیزات و تاسیسات این صنعت ميتواند از  بروز حوادث احتمالی جلوگیرى كند.

وی افزود: به همين منظور در ستاد شرکت ملی گاز ایران واحدی با عنوان امور بازرسی و کنترل فنی در نظر گرفته شده که وظیفه راهبردی و استراتژیک نظارت بر عملکرد واحدهاى بازرسى فنى شركتهاى تابعه و تدوین دستورالعمل‌های لازم در اين زمینه را دارد.

رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه بازرسی فنی در بخش‌های تولید،انتقال،توزیع و مهندسی و توسعه نقش مهمی را ایفا می کند، خاطر نشان کرد:حساسیت و لزوم رعایت ایمنی و ملاحظات عملياتى در واحدهای بازرسی فنی بسیار پررنگ است.

وی ادامه داد: بازرسی فنی از تجهیزات و تاسیسات شرکت‌های زیر مجموعه از جمله پالایشگاه‌ها، شرکت های گاز استانی، انتقال و واحد مهندسی توسعه موجب کاهش حوادث و جلوگيرى از نصب قطعات غیر استاندارد و نا ایمن  شده و سلامت و اطمینان از عملكرد تجهیزات را تضمین می‌کند.

رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز  ایران گفت: بر اساس سابقه چند ساله گذشته در بخش های بازرسی فنی، کنترل تمام تجهیزات در شرکت پالایش گاز ایلام به صورت استاندارد و ایمن انجام شده و برنامه‌های اصلاحی لازم متناسب با اطلاعات روز استخراج شده است كه قابل تقدير مى باشد.

زردویان افزود: پالایشگاه گاز ایلام در زمینه های مختلف پیشرفت قابل توجهی داشته و در حوزه بازرسی فنی نیز بسيار موفق عمل کرده است.