به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی، “مسعود مرشدی” افزود: شرکت پالایشگاه گاز ایلام در راستای اقتصاد مقاومتی و دور زدن تحریمها، برنامه های مدونی برای پایداری تولید در زمینه های مختلف در دست اقدام دارد که به مرور زمان اجرایی می شوند. وی با اشاره به اینکه این شرکت وابستگی […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی، “مسعود مرشدی” افزود: شرکت پالایشگاه گاز ایلام در راستای اقتصاد مقاومتی و دور زدن تحریمها، برنامه های مدونی برای پایداری تولید در زمینه های مختلف در دست اقدام دارد که به مرور زمان اجرایی می شوند.
وی با اشاره به اینکه این شرکت وابستگی خود را در زمینه تهیه تجهیزات و قطعات به خارج، به حداقل رسانده است،اظهار داشت:بیش از 20 مورد تجهیزات شامل تیپ فلر،کندانسور، پوسه ، ریبویلر،تیوب باندل ، روتور، شافت،شیرهای کنترلی و غیره توسط شرکت های داخلی تولید شده است که با مشابه خارجی هیچ تفاوتی ندارند.
وی با بیان اینکه با تولید این تجهیزات علاوه برصرفه جویی ارزی، از لحاظ زمانی نیز به صرفه تر می باشد، تصریح کرد: خود باوری به متخصصان داخلی باعث افزایش راندمان کاری در ابعاد مختلف واحدهای تعمیراتی این شرکت شده است .
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: بیش از500 مورد قطعات یدکی شامل پروانه های پمپ کمپرسور، قطعات یدکی شیرآلات،رینگ های کربنی،کلگی روتوفرم، انواع یاتاقانهای ژورنال، سیت رینگ،پوشش های کربنی، درایگس سیل، بریرگس سیل،کمپرسورهای تقویت فشار و غیره با استفاده از توان داخلی توسط  شرکتها، بومی سازی شده است.
مهندس مرشدی با اشاره به اینکه واحد تعمیرات این شرکت تلاش می کند با استفاده از توان داخلی، تجهیزات و قطعات مورد نیاز خود را بدون وابستگی به خارج تهیه و زمینه را برای پایداری تولید هموار کند، گفت: اقدامات واحد تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار چشمگیر بوده و تاکید مقام معظم رهبری در این حوزه را در سرلوحه کاری خود قرار داده است.