به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی ایلام، علی رحمی  اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کونگو در کشور و در راستای پیشگیری از این بیماری گوشت گرم مورد نیاز قصابی های شهرستان ایلام پس از کشتار و با نظارت کارشناسان دامپزشکی به مدت […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی ایلام، علی رحمی  اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کونگو در کشور و در راستای پیشگیری از این بیماری گوشت گرم مورد نیاز قصابی های شهرستان ایلام پس از کشتار و با نظارت کارشناسان دامپزشکی به مدت ۲۴ ساعت در سالن پیش سردکن کشتارگاه صنعتی نگهداری و سپس به مراکز عرضه مجاز انتقال داده می شوند.

وی افزود: با این روند همشهریان عزیز می توانند با اطمینان کامل از این مراکز گوشت مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی تصریح کرد: ضمنا در خصوص معرفی مراکز کشتار غیر مجاز به مراجع قضایی برای پلمپ واحد و برخورد با متخلفان هماهنگی های لازم به عمل آمده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام تصریح کرد: قصابی ها و کشتارگاه های غیرمجاز برابر قانون و در پی ابلاغ اخطار به آنها از کشتار و ذبح غیر مجاز دام خارج از کشتارگاه های مجاز باید خودداری کنند.

رحمی افزود: توصیه می گردد با توجه به خطر بروز بیماری تب کریمه کونگو ، گوشت قرمز را به هیچ عنوان از مراکز غیر مجاز  که بدون نظارت دامپزشکی اقدام به کشتار دام می کنند، خریداری نکنند.