محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام صروز شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر اظهارداشت: یکی از برنامه‌های دانشگاه ایلام جذب دانشجوی خارجی است که از سال ۹۵ تا‌کنون بیش از ۹۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. وی افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب در دانشگاه ایلام  تلاش می‌شود تا سال […]

محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام صروز شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر اظهارداشت: یکی از برنامه‌های دانشگاه ایلام جذب دانشجوی خارجی است که از سال ۹۵ تا‌کنون بیش از ۹۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب در دانشگاه ایلام  تلاش می‌شود تا سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۵۰۰ دانشجو افزایش یابد.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه ایلام به صورت جدی شروع به جذب دانشجو خارجی کرده و در این راستا با کشور عراق  تعامل مناسبی برقرار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشجویانی از کشورهای عراق، مالزی، افغانستان و کردستان عراق در  این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

علی‌اکبری تاکید کرد: تفاهم نامه مشترک دوجانبه دانشگاه ایلام و دانشگاه واسط جهت تبادل استاد و دانشجو، زمینه سازی برای ادامه تحصیل دانشجویان دو طرف در مقاطع تحصیلات تکمیلی، اجرای دوره‌های کوتاه مدت آموزشی، همکاری در برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی، چاپ نشریات علمی مشترک، فراهم کردن فرصت مطالعاتی برای اساتید و دانشجویان، تشکیل بانک اطلاعاتی، ایجاد تمهیدات لازم برای استفاده از وسایل و امکانات آزمایشگاهی، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، برگزاری اردوهای علمی و برگزاری کلاس های زبان فارسی در دانشگاه واسط امضا شده است.

به گفته علی اکبری، نزدیک به  ۸ هزار دانشجو در دانشگاه ایلام مشغول به تحصیل هستند.