کریم همتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با رااسن خبر اظهار داشت: با توجه به ادامه بارش ها در استان تمامی بخش‌ها و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات در صورت بروز وقوع سیل در سطح استان آمادگی کامل دارند. وی افزد: برابر اعلام مقام عالی وزارت بهداشت  بخش‌های مختلف دانشگاه […]

کریم همتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با رااسن خبر اظهار داشت: با توجه به ادامه بارش ها در استان تمامی بخش‌ها و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات در صورت بروز وقوع سیل در سطح استان آمادگی کامل دارند.
وی افزد: برابر اعلام مقام عالی وزارت بهداشت  بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایلام از قبیل مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستانها، پایگاه‌های اورژانس‌های پیش بیمارستانی شامل جاده‌ای، شهری و روستایی، هوایی، امداد کوهستان با بهره‌گیری از تجهیزات کافی در حال آماده‌باش کامل جهت ارائه خدمات سلامت به مردم قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد:  تمامی پزشکان فوق تخصص و متخصص و تیم‌های بهداشتی درمانی در سطح استان حضور دارند تا در هنگام وقوع سیل احتمالی و بروز حوادث، به افراد حادثه دیده خدمات دهی کنند.
اظهار داشت:حضور فعال و مستمر کلیه عوامل اجرایی دانشگاه های علوم پزشکی ایلام در مناطق درگیر سیل ضروری است.
همتی بیان داشت:  با توجه به وقوع سیل در سطح استان داروی مورد نیاز در مراکز بیمارستانی در اختیار آنان قرار گرفته تا در زمان وقوع سیل دغدغه‌ای در این رابطه نداشته باشند.
در پی باران شدید  فروردین ماه در استان و وقوع  سیل و آبگرفتگی یک نفر کشته شد.
شهرستان ایلام با جمعیت 220 هزار نفری در حصاری از کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب و هوایی معتدل کوهستانی و بهاری دارد.