ایلام، راسان خبر-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از طلب ۴۰۰ میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سازمان های بیمه گر خبر داد.

۲۱۳۱۱۷۲

به گزارش راسان خبر؛ علی دل پیشه با اعلام این خبر اظهار کرد: بیمه سلامت بابت خدمات ارائه شده مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال به دانشگاه بدهی دارد، همچنین مطالبات دانشگاه علوم پزشکی ایلام از تامین اجتماعی تا پایان خرداد امسال مبلغی به میزان ۹۰ میلیارد ریال است.
 
وی تاکید کرد: بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح نیز تا پایان خردادماه مبلغ ۳۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی ایلام بدهکار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به میزان بدهی های بیمه کمیته امداد امام (ره) به این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این بیمه میزان ۱۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی تا پایان خرداد ماه بدهی دارد.

وی تصریح: با توجه به نقش تاثیر گذار درآمدهای اختصاصی در چرخه حیات بیمارستان ها، تولید و ارائه خدمت به بیماران و مراجعان و همچنین جلب رضایت آنان باید بدهی های بیمه ها به این دانشگاه به موقع پرداخت شود تا بتوانیم خدمات را به نحو مطلوب به مردم و بیماران تقدیم کنیم.

وی یادآور شد: تاخیر در پرداخت ها توسط بیمه ها در همه عرصه ها، دانشگاه علوم پزشکی ایلام را با چالش جدی مواجه ساخته و میزان ارائه خدمات به مردم شریف استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه از آثار منفی این میزان بدهی سازمان های بیمه گر،به تعویق افتادن مطالبات پزشکان و کارکنان دانشگاه شده و موجبات نارضایتی آنان را فراهم ساخته است.

وی در ادامه این مبحث افزود: تاخیرهای طولانی مدت در پرداخت بدهی ها توسط بیمه ها موجب نارضایتی و ایجاد فرصت های گوناگون برای مخالفان طرح تحول نظام سلامت خواهد شد که این طرح را ناکارآمد در سطح کشور جلوه دهند در حالیکه میزان رضایتمندی عمومی از طرح تحول نظام سلامت در استانی مانند ایلام بیشتر از ۸۵ درصد است.