به گزارش راسان خبر؛ حجت الاسلام حسن شهیدی اظهار کرد: این اداره کل در تابستان سال جاری همچون سال های گذشته با استفاده از فرصت حضور جوانان و نوجوانان در بقاع مقدسه و اماکن متبرکه استان اقدام به برگزاری کلاس های طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع شاخص کرده است. وی افزود: در این کلاس […]

images

به گزارش راسان خبر؛ حجت الاسلام حسن شهیدی اظهار کرد: این اداره کل در تابستان سال جاری همچون سال های گذشته با استفاده از فرصت حضور جوانان و نوجوانان در بقاع مقدسه و اماکن متبرکه استان اقدام به برگزاری کلاس های طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع شاخص کرده است.
وی افزود: در این کلاس ها که با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و بهره مندی از ظرفیت آموزشی مبلغان و اجرای برنامه های آموزشی و تفریحی برای مخاطبان برگزار می شود مبلغان و مربیان اعزامی از قم و استان ایلام حضور دارند.
شهیدی یادآور شد: این کلاس ها برای جامعه هدف خواهران و براداران در آستان متبرکه امامزادگان شاخص استان با محتوای حفظ موضوعی قرآن کریم و کتاب های سه گانه الفبا تا خدا، نردبان آسمان، سی نشانه یک راه، برگزاری برنامه های مهارت های زندگی، سبک زندگی اسلامی، تربیتی، اخلاقی و احکام به صورت هفتگی برای دانش آموزان و والدین آنها اجرا می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام اظهار کرد: امامزادگان شاخص علی صالح(ع) مهران، سید عبدالله(ع) ایوان، سید صلاح الدین(ع) آبدانان، سید محمد عابد(ع) ملکشاهی، سید سیف الدین(ع) دره شهر و مسجد مقدس صاحب الزمان(عج) شهر ایلام به صورت روزانه میزبان اجرا و برگزاری این طرح هستند.
وی گفت: برنامه انس با قرآن، زیارت امامزادگان، غبارروبی، قرائت فاتحه، عطر افشانی قبور شهدا، روایتگری رشادت های شهدای انقلاب جهت انس بیشتر با شهدا، برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی در طول اجرای طرح در بقاع متبرکه شاخص استان، برگزاری آزمون در انتهای طرح و تجلیل از شرکت کنندگان و مربیان برتر در آیین اختتامیه از دیگر برنامه های این طرح است.
طرح تابستانی نشاط معنوی از ۱۹ تیرماه آغاز شده و تا سوم شهریورماه نیز ادامه دارد.