به گزارش سایت خبری راسان خبر از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدکریم محمدیاری روز دوشنبه اظهار کرد: در دوره سوم شوراهای اسلامی، 20 نفر از دهیاران سطح استان ایلام زن بودند که در دوره چهارم این تعداد به 28 نفر افزایش پیدا کرد. وی در خصوص حضور زنان در شوراهای اسلامی روستایی نیز یادآور شد: […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدکریم محمدیاری روز دوشنبه اظهار کرد: در دوره سوم شوراهای اسلامی، 20 نفر از دهیاران سطح استان ایلام زن بودند که در دوره چهارم این تعداد به 28 نفر افزایش پیدا کرد.

وی در خصوص حضور زنان در شوراهای اسلامی روستایی نیز یادآور شد: در دوره چهارم انتخابات شوراهای اسلامی 90 زن برای عضویت در شوراهای اسلامی روستا داوطلب شدند که این تعداد با رشد بسیار چشمگیر 103 درصدی به 183 نفر در دوره چهارم رسید.
مدیرکل دفتر امور روستایی و استانداری ایلام اضافه کرد: در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از مجموع 90 نامزد زن، صلاحیت 38 نفر معادل 42 درصد جهت عضویت در شوراهای اسلامی مورد تایید قرار گرفتند.
محمدیاری رشد روز افزون حضور زنان در عرصه مدیریت روستایی را حاصل ارتقای سطح فکری روستاییان و افزایش اعتماد به نفس زنان روستایی برای حضور در عرصه های اجتماعی و مدیریتی در سطح روستاها برشمرد و افزود: سیاست های دولت تدبیر و امید نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده است.
وی تاکید کرد: در دولت یازدهم برای اولین بار در این استان یک زن به سمت بخشدار به عنوان مسؤلی که بیشترین ارتباط کاری با روستاییان و مدیریت روستایی را دارد، منصوب شد که این اتفاق در سال های بعد منجر به حضور بیشتر زنان روستایی در عرصه های مدیریتی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و عمرانی می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت سال 96 به طور همزمان در کشور برگزار می شود.