به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام؛ محمد پیرباوه پور مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ایلام با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه اولسالجاری بیش از ۱۷۰۰ و بطور متوسط روزانه حدود ۱۵ مورد شکستگی شبکه توزیع و خطوط انتقال در سطح شهر ایلام رفع می گردد. وی افزود: شکستگی شبکه […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام؛ محمد پیرباوه پور مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ایلام با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه اولسالجاری بیش از ۱۷۰۰ و بطور متوسط روزانه حدود ۱۵ مورد شکستگی شبکه توزیع و خطوط انتقال در سطح شهر ایلام رفع می گردد.

وی افزود: شکستگی شبکه توزیع و انشعابات از جمله چالش های  پیش روی امور آبفای شهرستان ایلام است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ایلام بیان داشت:  رفع شکستگی شبکه توزیع آب شهر به صورت مداوم در حال انجام است و اگر تاخیری در این مورد صورت می گیرد بعلت  حجم بالای شکستگیها و نیز اخذ مجوز های لازم از ارگان های ذی ربط از جمله شهرداری جهت حفاری  است.

پرباوه پور، دلیل اصلی شکستگی شبکه توزیع آب شرب شهر ایلام را عمر بالای شبکه توزیع دانست.

وی تصریح کرد: بیش از ۳۰ درصد شبکه توزیع آب این شهر فرسوده است که نیازمند تخصیص اعتباراتی بیش از ۷۵ میلیارد تومان است.

مدیر امور آب و فاضلاب ایلام با تاکید بر  صرفه جویی و مصرف بهینه آب ازشهروندان درخواست کرد به محض اطلاع از هرگونه حادثه در  انشعابات،  شبکه های توزیع وخطوط انتقال با سامانه ارتباطات مردمی۱۲۲  شرکت آب و فاضلاب تماس حاصل نمایند.

کد خبر/۴۴۴۶۲