سفر هیات اقتصادی و بازرگانی عراق به ایلام و دیدار با فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و بازدید آنان از شهرک صنعتی ایلام از جمله مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته ایلام بود.

۸۲۱۰۰۶۷۶-۷۰۷۷۴۳۹۶

به گزارش گروه روی خط رسانه راسان نیوز؛ همایش معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی منطقه غرب کشور با حضور معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در واحد ایلام از دیگر رویدادهای مهم خبری هفته گذشته این استان بود.
برگزاری تمرین (مانور) منطقه ای مهار آتش با حضور یگان های حفاظت استان های کردستان، کرمانشاه و خوزستان به میزبانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام در منطقه دالاب در زمره دیگر رویدادهای مهم استان در هفته گذشته به شمار می رود.
همچنین سفر معاون امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مدیرعامل و رئیس ستاد اجرایی بنیاد برکت به ایلام از دیگر اخبار مهم هفته گذشته استان است.

** هیات بازرگانی اقتصادی عراق وارد ایلام شد
هیات بازرگانی اقتصادی کشور عراق روز یکشنبه از راه مرز زمینی مهران وارد استان ایلام شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این هیات شامل ۱۶ نفر از فعالان اقتصادی و روسای اتاق بازرگانی استان های مرزی عراق با ایلام هستند.
شعبان فروتن اظهار کرد: این هیات به دعوت اتاق بازرگانی ایلام و با هدف آشنایی با توانمندی ها، بررسی ظرفیت های مشترک و گسترش پیوندهای اقتصادی و تجاری استان و کشور عراق به ایلام سفر کرده است.

** رئیس اتاق مشترک عراق و ایران: عراق در توسعه روابط با ایران جدی است
رئیس اتاق بازرگانی مشترک عراق و ایران گفت: عراق در گسترش پیوندهای اقتصادی، بازرگانی و گردشگری با جمهوری اسلامی ایران جدی است.
فاضل رسول حمدانی عصر یکشنبه در نشست هیات اقتصادی و بازرگانی عراق با تجار و فعالان اقتصادی استان ایلام اظهار کرد: با وجود پیوندهای گسترده عراق با ایران در حوزه های اقتصادی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی ما همچنان به توسعه روابط با ایران می اندیشیم.
وی افزود: سفر هیات اقتصادی و بازرگانی عراق به ایران و استان ایلام در راستای گسترش همکاری ها و روابط اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور انجام شده است.

** بازدید هیات تجاری و بازرگانی عراق از شهرک صنعتی ایلام
تعدادی از تجار و بازرگانان کشور عراق روز دوشنبه ضمن بازدید از واحدهای مستقر در شهر صنعتی ایلام با توانمندی های این استان در تولید محصولات مختلف آشنا شدند.
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایلام در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: این هیات ۱۶ نفره که شامل رئیس اتاق بازرگانی مشترک عراق و ایران ، رئیس اتاق بازرگانی دیوانیه ، مسئول برگزاری نمایشگاه ها در این استان و تعدادی از تجار و بازرگانان خوشنام این کشور است، روز گذشته وارد استان شده و در نشستی راه های توسعه مبادلات دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

** مناسب سازی مراکز فراگیر نیازمند حمایت همه مسئولان و دستگاه ها است
معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: با وجود اینکه چند سالی است که مراکز فراگیر مخصوص بچه های با نیازهای ویژه (معلولان جسمی و ذهنی) در کشور راه اندازی شده اما مناسب سازی و تجهیز این مراکز نیازمند حمایت و همکاری همه مسئولان و دستگاه ها است.
مناف یحیی پور روز یکشنبه در ایلام اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حد توان خود این نیازها را برآورده می کند ولی برای کمک به این مراکز دستگاه ها و خیران نیز باید ورود کنند.

** مانور منطقه ای مهار آتش در ایلام برگزار شد
مانور منطقه ای مهار آتش روز یکشنبه با حضور یگان های حفاظت استان های کردستان، کرمانشاه و خوزستان به میزبانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام در منطقه دالاب برگزار شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در خصوص اهداف برگزاری این مانور گفت: مانور منطقه ای اطفای حریق با هدف ایجاد هماهنگی بین نیروهای انسانی و تجهیزات مورد نیاز درگیر در موضوع مهار و کنترل آتش برگزار شد.
مازیار سلیمان نژاد اظهار کرد: در این مانور توان نیروهای انسانی، پشتیبانی و تجهیزاتی دستگاه های مرتبط با آتش سوزی و میزان هماهنگی آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.

** معاون دانشگاه آزاد: تکریم دانشجویان نقشه راه فعالیت های فرهنگی است
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره جدید مدیریتی تکریم و احترام دانشجویان نقشه راه فعالیت های فرهنگی این دانشگاه در سراسر کشور است.
حجت الاسلام سید طه هاشمی روز یکشنبه در اختتامیه گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های آزاد غرب کشور اظهار کرد: با ادغام حوزه فرهنگی و دانشجویی ۱۴ محور فعالیت کدگذاری شده که اساس بودجه ریزی دانشگاه در سال جاری و سال آینده بر اساس این کدها خواهد بود ضمن اینکه ۲درصد بودجه دانشگاه آزاد در زمینه های فرهنگی هزینه خواهد شد که نسبت به سال های گذشته ۱۰ برابر شده است.

** پیکر مطهر شهید مفقودالاثر پس از ۳۶ سال شناسایی شد
مسئول شهدای گمنام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام از تفحص و شناسایی پیکر پاک و مطهر شهید ابراهیم محمدیان که تاکنون جز شهدای جاویدالاثر بود، خبر داد.
مصطفی حسنی روز دوشنبه گفت: این شهید گرانقدر مهرماه سال ۵۹ توسط منافقان در قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه اسیر شد و پس از انتقال به خاک عراق در منطقه چهار کلاو کردستان عراق به شهادت رسید و پیکر مطهرش در همین منطقه دفن شد.

** نماینده ایلام در مجلس خبرگان: رژیم آل سعود صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارد
نماینده مردم استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رژیم عربستان سعودی با اقدامات خود در منطقه صلاحیت خادمی حرمین شریفین را از دست داده است.
آیت الله سید محسن سعیدی گلپایگانی روز سه شنبه اظهار کرد: رژیم آل سعود با مانع تراشی و اقدامات تنش زای خود شرایط را برای حضور هزاران نفر از حجاج ایرانی در حج تمتع از بین برد.

** طرح های صنعتی ایلام نظر سرمایه گذاران عراقی را جلب کرد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: طرح های صنعتی مواد غذایی، شوینده ها، تولید مصالح ساختمانی و محصولات کشاورزی به عنوان اولویت های سرمایه گذاری استان نظر سرمایه گذاران عراقی را نیز برای مشارکت در اجرای آنها به خود جلب کرد.
یارالله نصیری روز سه شنبه با اشاره به سفر هیات تجاری و اقتصادی عراق به ایلام اظهار کرد: شناسایی ظرفیت و پتانسیل ها و فراهم کردن بستر معرفی کالاهای صادراتی به بازارهای هدف از اولویت های کاری این سازمان در جذب سرمایه گذاران است.

** معاون فنی و توسعه امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از طرح های راهسازی ایلام بازدید کرد
معاون فنی و توسعه امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به همراه استاندار ایلام و جمعی از مسئولان کشوری و محلی از پروژه های راهسازی ایلام بازدید کرد.
غلامرضا شافعی روز چهارشنبه در جریان بازدید از پروژه راهسازی کنجانچم بر تامین منابع مالی این طرح از منابع مختلف از جمله دولتی، استفاده از توان سرمایه گذاری بخش خصوصی و خرید خدمت دولت از سرمایه گذاران تاکید کرد و نسبت به تامین کسری اعتبارات و رفع موانع طرح های عمرانی و راهسازی استان قول مساعد داد.

** مشاور وزیر علوم: ارتباط با رسانه ها مهمترین دغدغه روابط عمومی دانشگاه هاست
مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نحوه ارتباط با رسانه ها مهمترین دغدغه و مساله روابط عمومی های دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور است.
مهدخت بروجردی روز چهارشنبه در سومین نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه پنج کشور افزود: روابط عمومی برتر و شایسته باید مانع ایجاد زمینه های بروز اخبار نادرست و نامناسب شود نه اینکه تنها منفعلانه به شبهات پاسخ دهد.

** مخبر: محرومیت زدایی مهم ترین حوزه فعالیت بنیاد برکت است
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: محرومیت زدایی و تلاش در جهت رفع مشکل مناطق کمتر توسعه یافته به خصوص در زمینه مدرسه سازی و اشتغالزایی در قالب تحقق اقتصاد مقاومتی از مهمترین زمینه های فعالیت بنیاد برکت است.
محمد مخبر عصر چهارشنبه در جمع مردم شهرستان چرداول در مدرسه بنیاد برکت شهر سرابله گفت: اصلی ترین رسالت ستاد و بنیاد برکت فعالیت های اقتصادی در چهارچوب اجرای طرح‌های کوچک و متوسط و با رویکرد اشتغال و اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.

** سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی بنیاد برکت در استان ایلام
مدیر عامل بنیاد برکت گفت: امسال بیش از یک هزار میلیارد ریال در طرح های توانمند سازی اقتصادی، ایجاد اشتغال و ساخت مدارس و مساجد در استان ایلام سرمایه گذاری می کنیم.
عارف نوروزی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم شهرستان چرداول در شهر سرابله اظهار کرد: هفت طرح توانمند سازی اقتصادی با حجم سرمایه‌گذاری ۶۳۰ میلیارد ریالی و ایجاد سه هزار و ۹۲۰ فرصت شغلی در این استان با مشارکت کار آفرینان برای توسعه فعالیت های اقتصادی و اشتغال زایی توسط بنیاد برکت اجرا شده است.
وی افزود: در استان ایلام ۲۵ مدرسه با ۱۵۱ کلاس درس و اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت ساخته شده که از این تعداد، ۱۷ مدرسه افتتاح شده و هشت مدرسه دیگر نیز در حال تکمیل شدن هستند.

** ساکنان مناطق مرزی نباید در کمبود و نارسایی بسر برند
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: زیبنده نیست که مردمان مناطق مرزی هشت سال از کیان کشور حراست کردند مابقی عمر خود را در نارسایی و محرومیت بسر برند.
محمد مخبر روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام با تسلیت ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: اگر امروز شاهد امنیت و آرامش در کشور هستیم مرهون خون شهدا و پایمردی و مرزبانی مردم مناطق مرزی همچون ایلام است.

** سخنگوی سپاه پاسداران: تهاجم به بنیان های انقلاب و اغوای جوانان ایرانی هدف اصلی دشمنان است
مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهاجم به بنیان های انقلاب اسلامی و اغوای جوانان و نسل جدید از مهمترین محورها و اهداف دشمنان و رسانه های غربی است.
سردار رمضان شریف در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام که مصادف با گرامیداشت بیست و هفتیمن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بود، اظهار کرد: دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه ای و فضاهای مجازی سعی بر مخدوش کردن خصوصیات و ویژگی های بارز و واقعی امام راحل (ره) دارند که با این حربه ها جوانان و نسل جدید را از امام، انقلاب، رهبری و نظام دور کنند.

** امام جمعه ایلام: جهان معاصر امام خمینی (ره) را یک شخصیت برجسته سیاسی و تاثیرگذار می شناسد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: جهان معاصر امروز امام خمینی (ره) را به عنوان یک شخصیت برجسته سیاسی و تاثیر گذار می شناسد و از ایشان با عظمت یاد می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار کرد: شخصیت های سیاسی جهان و اندیشمندان غربی اذعان دارند که امام خمینی (ره) با اندیشه های تابناک خود توانستند قدرت های جهانی را در عرصه های مختلف به چالش بکشند.

منبع: ایرنا