راسان خبر/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شعار و رویکرد دولت سیزدهم مردمی سازی و نگاه عدالت محور به حوزه فرهنگ و هنر است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ محمد مهدی اسماعیلی شامگاه جمعه در آیین اختتامیه جشنواره طنز تی تالی شهرستان ایوان اظهار داشت: دولت سیزدهم نگاهی عدالت محور به همه بخش ها دارد که این نگاه عادلانه به فعالیتهای فرهنگی هنری در حال گسترش است.

وی افزود: عدالت فرهنگی به این معناست که مردم در همه نقاط کشور با هر پویش و نگاهی و با هر فاصله ای از مرکز کشور، این فرصت در اختیارشان قرار گیرد تا استعداد ها و هنرشان را بروز دهند و این نگاه فقط معطوف به پایتخت نیست بلکه به کل کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این کشور دارای استان های زر خیزی مانند ایلام با سابقه و تمدنی چندین هزار ساله است که تمدن های مهمی در آنها شکل گرفته است.

اسماعیلی ادامه داد: این استان دارای انسان های فرهیخته و فرهنگ دوست و هنرمندان زیادی است که اگر امکان بروز استعداد ها فراهم شود هر کدام قله ای از فرهنگ و هنر در بخش های مختلف خواهند شد. دارای ظرفیت های مهمی است.

وی عنوان کرد: در این استان اگر امکان بروز استعداد ها وجود داشته باشد قطعاً مردم هنرمند استان ایلام می درخشند.

وزیر فرهنگ گفت: تمام پروژه‌های نیمه‌تمام در این استان تا پایان دوره دولت سیزدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ایلام از لحاظ زیرساختی دچار محرومیت‌های مضاعفی است، گفت: در حوزه کتابخانه‌ها اعتبار خوبی به کتاب‌خانه سیار اختصاص داده‌ شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در آئین اظهار داشت: هنر، فرهنگ و تمدن از شاخصه‌های مردم شهرستان ایوان است، مردم این شهرستان در ایام دفاع مقدس نقش آفرینی کردند و جانانه ایستادگی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن به دست دشمن بیفتد.

محمد سبحان حسنی افزود: افتخارات مضاعفی مردم این شهرستان رقم زدند که هر کدام در نوع خود اثرگذار بوده است.

وی بیان داشت: برنامه‌های امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاکی از شناخت کامل وزیر ارشاد به حوزه فرهنگ و رسانه و نیازهای استان در این حوزه است و امیدواریم این سفر منشأ خیر شود‌.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: جشنواره تئاتر در این شهرستان توسط هنرمندان با حضور استان‌های همجوار ایلام، باعث ایجاد فضای شادی و نشاط در بین مردم شد که از بانیان و این هنرمندان قدردانی می‌کنم.

کد خبر/۸۷۳۳۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر