به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ ، محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان کشور در سفر به شهرستان ملکشاهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از محرومیت ها در مناطق محروم و روستایی ریشه در تاریخ دارد بنابراین باید بستری برای فعال شدن مردم فراهم می شود تا بتوانند با توانمند سازی […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ ، محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان کشور در سفر به شهرستان ملکشاهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از محرومیت ها در مناطق محروم و روستایی ریشه در تاریخ دارد بنابراین باید بستری برای فعال شدن مردم فراهم می شود تا بتوانند با توانمند سازی و امید و نشاط زندگی خود را به شرایط بهتری ارتقا دهند.

وی افزود: اولویت واگذاری تسهیلات در قالب طرح پیشرفت و آبادانی ملکشاهی را طرح های کارآفرینی در مناطق محروم و روستایی است .

رییس بنیاد مستضعفان کشور بیان داشت: مدیران و دولتمردانعلاوه بر برقراری امنیت، فضای کار را  نیز برای مردم ایجاد کند و با شناسایی مناطق محروم زمینه اشتغال پایدار را  نیز فراهم کنند.

وی در ادامه  به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه لزوم توجه به آبادانی مناطق محروم کشور اشاره کرد و افزود: طرح بنیاد مستضعفان برای پیشرفت مناطق محروم تاکنون در استان های کرمان ، کهگیلویه و بویراحمد ، خراسان شمالی و آذربایجان غربی آغاز شده و شهرستان ملکشاهی ایلام  پنجمین  شهرستان  محروم است که  تحت اقدام بنیاد مستضعفان برای توسعه است. 

وی تاکید کرد: اعتماد بنیاد مستضعفان به مردم در راستای محقق شدن شعار بنیاد ««کار با مردم و برای مردم »» سبب ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم خواهد شد و  تا زمانی که معیشت پایدار در مناطق محروم  ایجاد نشود بنیاد مستضعفان این مناطق را ترک نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهدافی که بنیاد در مناطق محروم دارد فراهم کردن بستر برای ورود مردم به انجام کارهای مشارکتی و پای کار بودن آنها برای توسعه شهر و آبادانی روستاهای خود است تا از ظرفیت مردم برای محرومیت زدایی استفاده شود.

سعیدی کیا در ادامه در جمع مردم روستای باولگ ملکشاهی افزود: خدمت به مردم مناطق محروم  افتخار  بنیاد مستضعفان است  و اعتقاد دارم هر چقدر برای این مردم کار شود، باز هم کم است.

وی در ادامه  با اشاره به نقش بسزای مردم در پیشبرد امور، گفت: تمام اقدام های این نهاد مبتنی بر مشارکت مردمی است و  محرومیت زدایی تنها با همکاری و همدلی مردم ممکن خواهد بود.

افتتاحیه مراسم ورزشی فرهنگیان، بازدید از شعبه بانک سینا و نمونه اشتغال پایدار در  روستای وری، بازدید از روند ساخت بیمارستان ۲۲ تحت خوابه  ملکشاهی ، بازدید از شهرک صنعتی شهرستان و مسیر سلامت علوی، بازدید از توانمندی های روستای باولگ  و برنامه ی توان افزایی و مطالعاتی، بازدید از ورزشگاه پدیده ملکشاهی و تیم فوتبال بزرگسالان و و نونهالان ملکشاهی، بازدید از دفتر بنیاد علوی و غیره از دیگر برنامه های سفر سعیدی کیا به این شهرستان است.

محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان امروز چهارشنبه وارد استان ایلام شد.