به گزارش خبرنگار راسان خبر، مدیرکل جهادکشاورزی ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت گفت:۲۸پروژه در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان با اشتغالزایی ۴۵۰نفر به صورت مستقیم افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد. سید محمد ترابمیری افزود: این طرح ها  در حوزه های آبیاری تحت […]

DSC03696

به گزارش خبرنگار راسان خبر، مدیرکل جهادکشاورزی ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت گفت:۲۸پروژه در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان با اشتغالزایی ۴۵۰نفر به صورت مستقیم افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

سید محمد ترابمیری افزود: این طرح ها  در حوزه های آبیاری تحت فشار،صنایع تبدیلی و طرح های زه دامپروری و مکانیزاسیون است. میری افزود: بخش کشاورزی فعال ترین  بخش های اقتصادی در استان و کشور است. در تمام کشور ۱۵درصد تولید ناخالص و ۲۵درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است که با توجه به اسناد موجود اشتغال در استان به مراتب ببشتر از استان های دیگر بوده است.
رییس جهادکشاورزی ایلام گفت: سال گذشته ۳۰۰هزار تن گندم در سطح استان ایلام تولید شده است  که در کشور بی سابقه بوده است.
وی ادامه داد: سال ۹۲ حدود ۲۴۶ هزار تن گندم از ۱۴۱ هزار هکتار از زمین های استان برداشت شد که این مقدار در سال گذشته با افزایش سطح زیر کشت اراضی آبی و نزولات آسمانی مناسب به ۳۰۰ هزار هکتار افزایش یافت.
مدیرکل جهادکشاورزی ایلام  تصریح کرد: حدود دو میلیون هکتار وسعت در سطح استان وجود  دارد که از این مقدار ۳۴۰ هزار هکتار آن اراضی قابل کشت کشاورزی است.
وی تصریح کرد:توسعه  و تولید  گیاهان دارویی از مهمترین اهداف سازمان در سال جاری است که امیدواریم با حمایت و همکاری از۲۰هکتار به بیشتر افزایش یابد.
میری در خاتمه خاطرنشان کرد: استان ایلام با داشتن زمین‌های مساعد شرایط بسیاری برای توسعه در حوزه کشاورزی دارد و در صورتی که طرح‌های کوچک و بزرگ آبی تکمیل شود تحول خوبی در حوزه کشاورزی استان ایجاد می‌شود.

DSC03686

DSC03692 - Copy

DSC03690