ایلامف راسان خبر_ رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برندی علمی برای ایران اسلامی است.

download

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه ازاد استان ؛ «عادل نوروزی » در در مراسم معرفی دکتر «مهدی عباسی» به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهران، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ۵/۵ میلیون فارغ‌التحصیل و ۲ میلیون دانشجو بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و یک برند برای ایران اسلامی است.

نوروزی تصریح کرد: افتخار آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی برای کشور قابل تقدیر است به طوری که امروز ما شاهدیم ریاست عالیه دانشگاه آزاد به عنوان رئیس انجمنی (آسایهل) انتخاب می‌شود که بیش از ۲۰۰ دانشگاه از آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا در آن عضویت دارند.

وی عنوان کرد: هنر مسئولان این دانشگاه در این است که با دست خالی در دورترین و محروم‌ترین نقاط کشور دانشگاه ساخته‌اند و امید و نشاط را در درون خانواده‌ها گسترش داده‌اند و امروز نیز در راستای کیفی سازی دانشگاه ما شاهدیم بیشترین تولیدات علمی متعلق به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین «روح‌اله ولدبیگی» امام جمعه مهران نیز با بیان اینکه دستیابی به صندلی دانشگاهی در زمان‌های نه چندان دور برای جوانان مناطق محروم از جمله ایلام و گذر از سد کنکور آرزوی آنان بود چرا که اکثر مراکز آموزش عالی کشور در مرکز متمرکز بود ولی امروز به برکت دانشگاه آزاد اسلامی که با کمک مادی و معنوی امام (ره) شکل گرفته جوانان این شهرستان در کنار خانواده‌‎های خود به تحصیل می‌پردازند که حقیقتا این خدمت بزرگی که بانی آن دانشگاه آزاد اسلامی است.

ولدبیگی با بیان اینکه راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مرکزی علمی فرهنگی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم این مناطق داشته است، افزود: برخی از دانشگاه‌های کشور بیشتر شبیه بنگاه اقتصادی هستند نه هیات علمی دارن و نه کیفیت در حالی که امروز دانشگاه آزاد اسلامی یکی از کیفی‌ترین دانشگاه‌های کشور است که روند رشد و توسعه آن کم نظیر بوده است.

امام‌جمعه مهران اضافه کرد: یکی از مهمترین کارهای ریاست عالیه دانشگاه آزاد بحث توسعه تحصیلات تکمیلی است که مردم همچنان انتظار دارند دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه بیشتر تلاش کند.

وی به پتانسیل شهر مهران اشاره کرد و گفت: در اربعین امسال در کمتر از ۲۰ روز بیش از ۲ میلیون نفر از این مرز بین‌المللی مهران تردد کردند که باید از این پتانسیل عظیم برای توسعه استان و آموزش عالی استفاده شود.