سخنگوی اورژانس تهران گفت: با تلاش این اورژانس تهران زائر حرم امام خمینی(ره) که دچار ایست قلبی شده بود از مرگ نجات یافت.

+قلبی

به گزارش روی خط رسانه راسان نیوز؛ حسن عباسی گفت: صبح امروز (۱۴ خرداد ماه)،  زائر ۵۶ ساله ای که دچار ایست قلبی شده با تلاش‌های تکنسین های اورژانس ۱۵  حیات دوباره یافت.

به گفته وی این حادثه در ساعت ۸:۱۵ در محوطه صحن حرم رخ داد که اکیپ روابط عمومی اورژانس تهران بر بالین بیمارحضور یافتند.

عباسی ادامه داد: با بررسی وضعیت هوشیاری و علائم حیاتی، بلافاصله عملیات احیا در محل شروع شد و  با حضور آمبولانس بیمار همراه با عملیات احیا به کمپ ناحیه شرق اورژانس تهران منتقل شد.

سخنگوی اورژانس تهران افزود: با انجام عملیات احیا و اقدامات  پیشرفته درمانی و مهارت و چابکی همکاران کمپ امدادی شرق، خوشبختانه این فرد به زندگی دوباره بازگردانده شد.

به گفته عباسی این بیمار توسط امبولانس های ۱۱۵ به بیمارستان فیروزابادی منتقل شد و گزارش تکنسینهای اورژانس تهران حاکی از سلامتی و هوشیاری کامل بیمار دارد.

سخنگوی اورژانس تهران در پایان خدمات درمانی فوریتی ارائه شده در مراسم ارتحال امام را اعلام کرد و گفت: اورژانس تهران تا کنون به  سه هزار نفر از زائران و مشتاقان امام خمینی (ره) خدمات درمانی و فوریتی ارائه کرده‌اند. ۲۶ نفر از خدمات گیرندگان به بیمارستان های مختلف منتقل شدند و دو هزار و ۹۷۴ نفر هم به‌صورت سرپایی در محل توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ خدمت رسانی شده‌اند.

منبع: برنا