به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار استان ایلام در این ایین اظهار داشت: اصل انسان دوستی فطرت الهی است و این امر مهم از سرشت انسان خارج نمی شود بنابراین یاری کردن همدیگر و کمک در مواقع نیاز جزو فطرت و ذات انسانی است . وی افزود: در استان ایلام به عنوان […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار استان ایلام در این ایین اظهار داشت: اصل انسان دوستی فطرت الهی است و این امر مهم از سرشت انسان خارج نمی شود بنابراین یاری کردن همدیگر و کمک در مواقع نیاز جزو فطرت و ذات انسانی است .

وی افزود: در استان ایلام به عنوان مرزداران کشور و مدافعان قدرتمند نظام و کشور در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از آن این خصوصیت کمک به هم نوع وجود داشته و این امر خدا پسندانه همچنان وجود دارد.

استاندار ایلام  با بیان اینکه بیش از 20درصد  جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی می باشند گفت: این استان دارای  امکانات  بالقوه  ای اسیت که باید تبدیل به ثروت شود بنابراین نباید فقیر و نیازمند وجود داشته باشد ولی این مشکل در اسان وجود دارد چرا که ایلام  8 سال درگیر جنگ بود و این سبب شد فعالیت های زیرساختی و عمرانی را در استان انجام نگیرد.

سلیمانی تاکید کرد: کمیته امداد استان با ایجاد مشاغل پایدار در بین مددجویان زمینه اشتغال را فراهم سازد تا این افراد از فقر نجات پیدا کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در زمبنه  اشتغال پایدار اقدامات خوبی در استان صورت گرفته که سبب  افزایش درآمدهای خانوارهای تحت پوشش شده است که دولت به دنبال  ایجاد اشتغال دائم است که ساز و کار آن در حال تدوین است .

به گفته سلیمانی دشتکی بیش از 80 هزار نفر مردم استان تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستند.

14 اسفند به عنوان  روز احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است.