ایلام، راسان خبر_ معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی ایلام از آموزش مهارت‌های زندگی مشترک و ازدواج به بیش از ۱۴هزار زوج در طول امسال خبر داد.

۲۶۶۹۷

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛  «ایوب مروتی» اظهار کرد: طرح آموزش مهارت‌های زندگی برای حدود ۹هزار نفر امسال برنامه‌ریزی‌شده که در محیط‌های مختلف آموزشی از پیش‌دبستانی گرفته تا مراکز آموزش عالی، محلات و محیط‌های کاری به عموم مردم آموزش داده خواهد شد.

وی بابیان اینکه در سال جاری ارائه آموزش مهارت‌های زندگی مشترک و ازدواج به بیش از ۱۴هزار نفر از استان در دستور کار قرارگرفته است افزود: این آموزش‌ها در قالب سه طرح شامل مهارت‌های زندگی، آموزش زندگی خانواده و پیش از ازدواج است که تا پایان سال ارائه خواهد شد.

مروتی خاطرنشان کرد: این طرح نیز ویژه افراد متأهل است که به‌صورت کارگاهی در محلات، محیط‌های اداری و آموزشی تا پایان سال برای دو هزار و ۷۳نفر ارائه می‌شود و به‌منظور تحکیم ازدواج‌ها و کاهش طلاق نیز طرح آموزش‌های پیش از ازدواج ویژه گروه سنی ۲۰تا ۳۰سال در دستور این اداره کل قرارگرفته که برای بیش از سه هزار نفر اجرا خواهد شد.

وی تعداد مراکز مشاوره استان را شامل یک مرکز مشاوره تخصصی، ۱۳مرکز مشاوره عمومی، سه مرکز سلامت روان محلی و یک مرکز مشاوره دولتی عنوان کرد و گفت: عمده خدمات مشاوره‌ای ارائه‌شده در این مراکز شامل مشاوره فردی، گروهی، روان‌درمانی، زوج‌درمانی، خانواده‌درمانی، اجرای آزمون‌های روانی، تربیت کودک، حل مشکلات بین فردی و غیره اعلام کرد.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام گفت: طی امسال درمجموع بیش از دو هزار و ۴۷۰ مورد مراجعه به این مراکز انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به خط ۱۴۸۰ مشاوره تلفنی این سازمان گفت: در این مدت هزار و ۳۸۰ مورد تماس با این خط گرفته‌شده است.