به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، فرماندار سهرستان مهران در جلسه مشترک مرزی با جعفر عبدالجواد محمد فرماندار بدره (عراق) که در پایانه مرزی شهید سلیمانی برگزار شد، گفت: با توجه به این که زیستگاه “کولک” میراث مشترک ایلام و عراق با گونه های جانوری است تعامل بیشتر در راستای برخورد با […]

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، فرماندار سهرستان مهران در جلسه مشترک مرزی با جعفر عبدالجواد محمد فرماندار بدره (عراق) که در پایانه مرزی شهید سلیمانی برگزار شد، گفت: با توجه به این که زیستگاه “کولک” میراث مشترک ایلام و عراق با گونه های جانوری است تعامل بیشتر در راستای برخورد با شکارچیان متخلف امری مهم و ضروری است.

اسد قاسمی افزود: منطقه حفاظت شده کولک، منطقه‌ای است که زیستگاه‌های متعددی دارد و وحوش متنوعی را در خود جای داده است.

وی یادآور شد: در صورت مشاهده شکارچیان غیرمجاز، پاسگاه های دو طرف با صدای شلیک اسلحه محیط زیست خودی را با خبر کنند.

فرماندار بدره عراق نیز در این نشست گفت: در سالجاری تعدادی از شکارچیان غیرمجاز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شده اند.

جعفر عبدالجواد محمد در ادامه در خصوص تشدید مراقبت از زیستگاه “کولک”و توجیه تجار عراقی قول مساعد داد.

این جلسه، در راستای حفاظت از زیستگاه مشترک کولک و جلوگیری از شکار غیر مجاز و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط تجار عراقی در محوطه گمرک مهران با توجه به شیوع ویروس کرونای انگلیسی برگزار شد.

لازم به ذکراست، در این جلسه ابدالی مدیرکل محیط زیست، غلامی مدیرکل گمرکات، جاسمی معاون سیاسی فرمانداری، سرتیپ محمد یاسین فرهان کلانتر مرز بدره و سرهنگ کشتکار فرمانده مرزبانی مهران نیز حضور داشتند.

منطقه شکار ممنوع کولک ۷۶ هزار هکتار مساحت دارد، که ۵۰هزار هکتار آن به منطقه حفاظت شده ارتقا یافته است و در ۸۰ کیلومتری جنوب غرب شهر ایلام و ۲۰ کیلومتری شمال شهر مهران قرار گرفته دارد.

کد خبر/۴۹۱۸۶