ایلام، راسان خبر_ نوروز در تاريخ باستاني ايران زمين ‌داري پيشينه‌اي به درازاي تمدن و فرهنگ ايران دارد. نوروز نماد اعتدال، همدلي و درستي و محبت ايرانيان است كه تاكنون برجاي مانده و آئين اسلام با تأييد و تأكيد بر آن به عنوان يك فرهنگ ديني جايگاه خاصي پيدا كرده است. پاسداشت نوروز پاسداشت فرهنگ […]

DSC02380

ایلام، راسان خبر_ نوروز در تاريخ باستاني ايران زمين ‌داري پيشينه‌اي به درازاي تمدن و فرهنگ ايران دارد. نوروز نماد اعتدال، همدلي و درستي و محبت ايرانيان است كه تاكنون برجاي مانده و آئين اسلام با تأييد و تأكيد بر آن به عنوان يك فرهنگ ديني جايگاه خاصي پيدا كرده است. پاسداشت نوروز پاسداشت فرهنگ ايراني- اسلامي است كه مظهر و نماد نوع دوستي و مهرورزي است كه در مجامع بين‌المللي و مراكز علمي و فرهنگي جهان به ثبت رسيده است.
هر سال با فرا رسیدن سال نو شور و شوقي در بين مردم ايران زمين به وجود مي‌آيد و همه خانواده‌هاي ايراني با آمادگي كامل و زدودن رنگ و غبار و آئين خانه تكاني خود را مهيا براي ورود به سال جديد مي‌كنند كه در سال جديد با مراسم ديد و بازديد و صله ارحام نمايشي از عشق و محبت و زدودن كدورت‌ها، خود را براي يك سال فعاليت و تلاش آماده مي‌سازند.
سال 96 براي ملت ايران سالي سرنوشت‌ساز خواهد بود چرا كه در 29 ارديبهشت 96 شاهد برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا خواهيم بود كه با توجه به وضعيت منطقه و مسائل بين‌المللي، همه بايد تلاش كنند زمينه حضور مردم را فراهم آورند كه ميزان مشاركت مردم زمينه‌اي فراهم آورد تا در تعاملات منطقه‌اي و بين‌المللي با قاطعيت بيشتر حضور يابيم چرا كه جهانيان براي هر انتخاباتي در كشور ما نگاه ويژه‌اي دارند كه بايد سعي كنيم در فضايي مملو از عشق و اميد موجبات اميدواري مردم را فراهم سازيم كه يك وظيفه‌ ملي و تاريخي براي ملت ماست.
نكته مهم در تعطيلات نوروزي در استان ما، معمولاً مردم براي گذراندن اوقات فراغت از نعمت طبيعت و جنگل‌ها بهره‌مند مي‌شوند و عده‌اي هم با برپا كردن چادر در مناطق مختلف استان در كنار خانواده‌ها ايام بهاري را با هم مي‌گذرانند كه همه بايد تلاش كنند كه مراتع و كشتزارها و جنگل‌هاي استان كه از سرمايه‌هاي گران‌بهای استان مي‌باشد در حفظ آن تلاش كنند و هر يك از ما محيط‌بان و جنگلباني دلسوز براي حفظ عرصه‌هاي طبيعي استانمان باشيم كه اين سرمايه را بيش از پيش نگهداري كنيم. به اميد آنكه سالي نيكو و همراه با سرافرازي و سربلندي براي همه ما باشد.
إن‌شاءالله
عبدالحميد كرمي- مديرمسئول پيك ايلام