رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: ۸۰ هزار نفر از دانش آموزان سراسر استان در قالب طرح همیاران پلیس سازماندهی شده اند.

images

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ ، سرهنگ نورالله خادم روز یکشنبه در همایش همیاران پلیس اظهار کرد: بدون شک تشکیل جوامع توسعه یافته و مدرن بدون همراهی و همکاری عموم مردم میسر نیست و پلیس نیز در راستای این هدف برنامه های خود را با مشارکت مردم از اقشار مختلف اجرا می کند.
وی افزود: یکی از تاثیرگذارترین نهادها در اجرای اهداف نیروی انتظامی بویژه در حوزه راهنمایی و رانندگی آموزش و پرورش است که می تواند در ارتقای سطح فرهنگ ترافیکی و رانندگی شهروندان نقش اساسی ایفا کند.
رئیس پلیس راهور ایلام تاکید کرد: پس از شکل گیری طرح همیاران پلیس در سراسر کشور این طرح در استان نیز با جدیت دنبال شد بطوری که هم اکنون ۸۰ هزار نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف و بویژه در مقطع ابتدایی ، ۷۵۰ نفر از معلمان و ۸۰ راهور محله با پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام در قالب همیاران پلیس همکاری نزدیک و تنگاتنگی دارند.
وی یادآور شد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مملکت اسلامی باید بیش از پیش با فرهنگ درست رانندگی آشنا شوند، ضمن اینکه می توانند با انجام تذکرات لازم هنگام رانندگی به والدین خود از بروز حوادث جلوگیری کنند.