سعید خسروی نژاد در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام،  اظهار داشت:  همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در ملکشاهی که قرار بود دوازدهم بهمن ماه با حضور شبکه سه برگزار شود به نیمه اول اسفندماه موکول شد. وی برگزاری این همایش را به منظور ترویج فرهنگ ورزش های همگانی عنوان کرد و افزود: […]

سعید خسروی نژاد در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام،  اظهار داشت:  همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در ملکشاهی که قرار بود دوازدهم بهمن ماه با حضور شبکه سه برگزار شود به نیمه اول اسفندماه موکول شد.
وی برگزاری این همایش را به منظور ترویج فرهنگ ورزش های همگانی عنوان کرد و افزود: ورزش همگانی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های افزایش سطح سلامت و پیشگیری از آسیب‌های جسمی‌ و‌ روانی بوده که در افزایش نشاط و شادابی جامعه تاثیرگذار است.
سرپرست ورزش‌های همگانی استان ایلام  گفت: در ایام دهه فجر تا کنون  ۱۰ همایش پیاده روی در شهرستان ها و بخش های استان برگزار شده که تلاش می شود این گونه همایش ها در نقاط محروم نیز برگزار شود.
وی اضافه کرد: همچنین ازبتدای سال‌جاری تاکنون ۳۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی در سطح استان ایلام اجرا شده است.
خسروی نژاد خاطر نشان کرد: هم اکنون ۳ هزار و ۲۷۸ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هیئت ورزش‌های همگانی استان ایلام قرار گرفته‌اند که از این تعداد ۵۱۳ نفر آقا و ۳۲۷۸ نفر نیز خانم می‌باشند.
وی بیان داشت: بیش از سه هزار ورزشکار در رشته های مختلف زیر مجموعه هیئت های همگانی شهرستان ایلام مشغول به فعالیت هستند.
به گفته سرپرست ورزشهای های همگانی استان ۸۵ رشته ورزشی زیر مجموعه هیئت ورزش‌های همگانی است که از این تعداد ۲۵ رشته در ایلام فعال هستند.
لازم به ذکر است، جمعیت شهرستان ملکشاهی بیش از ۲۲ هزار نفر است.