به گزارش پایکاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان ایلام،استاندار ایلام، معاون هماهنگی امور اقتصادی، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مدیران اجرایی در دیدار با هیئت سرمایه گذاری از کشور چین، در سالن جلسات استانداری ایلام درخصوص توسعه سرمایه گذاری های […]

به گزارش پایکاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان ایلام،استاندار ایلام، معاون هماهنگی امور اقتصادی، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و جمعی از مدیران اجرایی در دیدار با هیئت سرمایه گذاری از کشور چین، در سالن جلسات استانداری ایلام درخصوص توسعه سرمایه گذاری های موثر چین در زیرساخت ها و پروژه های زیربنایی استان بحث و تبادل نظر کرده و از توسعه سرمایه گذاری های موثر چین در پروژه های اقتصادی در استان خبر دادند.

محمدرضا مروارید استاندار ایلام در دیدار با هیئت سرمایه گذاری از کشور چین، بر توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور تاکید کرد و با اشاره به مهمترین دستاوردهای اقتصادی دولت یازدهم در طی کمتر از یکسال گذشته، از اهتمام همه جانبه دولت برای بسط و گسترش مناسبات با کشورهای منطقه بویژه جمهوری خلق چین خبر داد.

استاندار ایلام سرمایه گذاری هیئت چینی در پروژه سد چناره ،مشارکت در راه آهن غرب کشور و راه سازی و ساخت آزاد راه کرمانشاه_ اسلام آباد_ حمیل_ مهران را فرصت مناسبی جهت سودآوری هیئت اقتصادی مربوطه و توسعه اقتصادی استان عنوان کرد .

وی در این نشست به مذاکراتی که قبلاً با شرکت های چینی شده و منجر به نتیجه نشده است اشاره کرد و گفت: در صورت تفاهم با شرکت مذکور ، قول مساعد همکاری با سرمایه گذاران در خصوص ترک تشریفات و پیگیری شخصی و مذاکره با وزارت های مربوطه جهت تسهیل در امر سرمایه گذاری در استان را خواهم داد.

علی سایه میری نیز در این جلسه اهمیت راه اندازی هرچه سریعتر پروژه های توسعه ای استان را مورد تاکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک، حوزه مبادلات اقتصادی دو کشور و رشد سرمایه گذاری چینی ها در پروژه های عمرانی و زیربنایی استان افزایش یابد.

وی همچنین از اولویت وزارت امور اقتصادی و دارایی به سرمایه گذاری خارجی وحمایتهای این وزارت در ضمانت های دولتی برای سرمایه گذاری در زیر ساختها خبر داد.

حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز ابراز امیدواری کرد که فرصت پیش آمده و حضور هیئت چینی در استان نتیجه بخش باشد و امید آن داریم بتوانیم در چند پروژه به توافق برسیم .
وی با برشمردن بخشی از ظرفیت ها و قابلیت های توسعه استان در مسائل زیربنایی و با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در راستای شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان افزود: فرصت‌های شناسایی شده برای سرمایه‌گذاری در استان در پایگاه اینترنتی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایلام جهت مطالعه سرمایه گذاران موجود است و فرصت‌های جدید نیز در آن درج خواهد شد.

میر جعفریان مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام نیز در این نشست در خصوص پروژه های جاده ای بزرگراه مسیر ایلام به سمت مهران که قسمت هایی از ان هم در حال اجراست ، توسعه راه های استان کرمانشاه_ حمیل _ایلام و مهران و نیز مهران _ اندیمشک با توجه به حجم زیاد ترانزیت کالا و تردد مسافر ازین مسیر که یکی از اولویت های مهم استان و وزارت راه و شهرسازی می باشد و همچنین پروژه اتصال به راه آهن غرب کشور و در نهایت اتصال به راه آهن بین المللی را از طرح های قابل ارائه و واگذاری جهت سرمایه گذاری به شرکت مذکور توضیحاتی ارائه نمود.

مهدی زاده مدیر کل آب منطقه ای ایلام نیز با معرفی سد خاکی چناره با هسته رُسی که با هدف تامین آب شرب سه شهرستان در مرحله انتخاب سرمایه گذار می باشد پرداختند که هیئت چینی از آمادگی لازم جهت اجرایی شدن پروژه در کمترین زمان ممکن در صورت واگذاری و انعقاد قرار داد با این شرکت خبر داد .

شرکت china state construction یک شرکت تجاری و جز ۵۰۰ شرکت برتر جهان می باشد که در زمینه های مختلف زیرساختی از جمله راه سازی، پل سازی، ساختمان سازی،طراحی و مهندسی و… فعال می باشد . این شرکت با تحقیقات گسترده درمورد طرح های سرمایه گذاری ، استان ایلام و سرمایه گذاری در ساخت سد چناره و ساخت راه آهن را ارزیابی و ضمن تمایل جهت مذاکره و گفت و گو و انعقاد قرارداد این طرح های مهم در استان اعلام آمادگی کرده است.