به گزارش  پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از روابط عمومی، دکتر ” روح اله نوریان ” مدیرعامل شرکت پالایشگاز ایلام گفت: عملیات پمپاژ و انتقال سه محصول گاز مایع خام، میعانات گازی و اتان تولیدی این پالایشگاه، با هدف تامین خوراک واحد الفین پتروشیمی ایلام، از اواسط آبان ماه سال جاری، از […]

به گزارش  پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از روابط عمومی، دکتر ” روح اله نوریان ” مدیرعامل شرکت پالایشگاز ایلام گفت: عملیات پمپاژ و انتقال سه محصول گاز مایع خام، میعانات گازی و اتان تولیدی این پالایشگاه، با هدف تامین خوراک واحد الفین پتروشیمی ایلام، از اواسط آبان ماه سال جاری، از طریق خط لوله آغاز شده است. .

وی با اشاره به اینکه از بدو راه اندازی این پالایشگاه بدلیل عدم راه اندازی واحد الفین پتروشیمی ایلام، امکان دریافت این محصولات از سوی آن مجتمع میسر نبود، افزود: خوشبختانه تلاش همکاران و پیگیری مسئولان در شرکت ملی گاز و پالایشگاه از سالهای گذشته تاکنون، برای تکمیل بخش مهمی از زنجیره ارزش گاز، در سال جهش تولید به ثمر رسید و ارسال این محصولات با ارزش، ضمن تاثیرات قابل توجه در شاخص های تولیدی و درآمدی شرکت پالایش گاز ایلام، کاهش آلایندگی های زیست محیطی را درپی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه تاکنون میعانات گازی توسط تانکر به مبادی مصرف در کشور ارسال می شد، اظهار داشت: در چند سال اخیر ضمن مصرف بخشی از گاز اتان تولیدی بعنوان سوخت بویلرهای فشار پایین و تزریق مابقی به خط سراسری گاز، بخشی از گاز مایع خام نیز پس از استحصال میعانات گازی به مجتمع گاز پارس جنوبی، در راستای عدم هدررفت این محصولات، ارسال شده است.

نوریان ادامه داد: ۲۵ آبان ۹۹ با عملیات ارسال مستمر و همزمان هر سه محصول میعانات گازی، گاز مایع خام و اتان به پتروشیمی نقطه عطفی را در تاریخ تولید این شرکت از سال ۸۶ تا کنون رقم زده است.

وی گفت: تعهدات محصولات تولیدی فاز اول این پالایشگاه بعنوان خوراک پتروشیمی برای گاز اتان ۱۳۰ هزار تن، گاز مایع خام ۲۳۰ هزار تن و میعانات گازی یک و نیم میلیون بشکه در سال می باشد که انتظار می رود برنامه افزایش این خوراک به میزان ۵۰ درصد، در فاز دوم این پالایشگاه، محقق گردد.

کد خبر/۴۵۱۹۸