ایلام، راسان خبر_ مدیرکل اوقاف استان ایلام : همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شاخص استان، برگزار می شود.

IMG_20170301_27173
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام،  حجه الاسلام حسن شهیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، اظهار داشت: همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شاخص استان، برگزار می شود.

وی هدف از این سوگواره را ترویج سیره عملی حضرت صدیقه طاهره(س) در دفاع از حریم ولایت و امامت عنوان کرد و تصریح کرد: از برنامه‌های این ایام ، اعزام مبلغان دینی در راستای توسعه و ترویج معارف نورانی معصومین (ع)، سخنراني علما و خطبای برجسته، برپایی ایستگاه وقف برای مشاوره درباره ترویج و گسترش فرهنگ الهی وقف، همایش رهروان یاس نبوی، اطعام عزاداران، اقامه نماز ظهر و عصر و پاسخگویی به شبهات دینی در قالب خیمه‌های معرفت و قرائت زیارتنامه خطبه فدکیه است.

مدیر کل اوقاف ایلام با اشاره به همایش رهروان یاس نبوی ویژه بانوان در آستان متبرکه امامزادگان استان، افزود: آستان امامزادگان سید حسن(ع) و علی صالح(ع) در شهرستان مهران، امامزاده سید سیف الدین(ع) در شهرستان دره شهر، امامزاده سید صلاح الدین محمد(ع) در شهرستان آبدانان، امامزاده سیدعبدالله(ع) در شهرستان ایوان، امامزاده سیدمحمد عابد(ع) در شهرستان ملکشاهی، امامزاده قاسم(ع) شهرستان چرداول و مسجد مقدس صاحب الزمان(عج) شهر ایلام، میزبان این همایش می باشند.

حجه الاسلام شهیدی ادامه داد: مراسم شام غریبان آن بانوي بزرگوار هم در ۱۰ بقعه متبرکه سطح استان برپا می‌شود.

وی همچنین از برپایی خیمه‌های معرفت که در آنها مبلغان به مشاوره وقف و پاسخگویی به مسائل شرعی می‌پردازند خبر داد.
سوگواره یاس نبوی از ویژه برنامه هایی سازمان اوقاف و امور خیریه است. این ویژه برنامه هرسال به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در ایام فاطمیه دوم برگزار می گردد. لازم به ذکر است امسال هفتمین سال اجرای این سوگواره می باشد.