حشمت الله اسدی مدیرعامل مخابرات استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام،گفت: در ابتدای دولت یازدهم تا کنون  ۹۷ درصد جمعیت ایلام تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارد وی افزود:  در بحث پوشش تلفن همراه  پوشش جاده ای اصلی استان از ۸۱۲ کیلومتر سال ۹۱ هم اکنون به ۸۲۶ […]

حشمت الله اسدی مدیرعامل مخابرات استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام،گفت: در ابتدای دولت یازدهم تا کنون  ۹۷ درصد جمعیت ایلام تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارد

وی افزود:  در بحث پوشش تلفن همراه  پوشش جاده ای اصلی استان از ۸۱۲ کیلومتر سال ۹۱ هم اکنون به ۸۲۶ کیلومتر یعنی ۱.۷ درصد  افزایش یافته است.

مدیرعامل مخابرات ایلام اظهار داشت: همچنین در این مدت ضریب نفوذ تلفن همراه در استان در استان از ۸۱.۳ درصد به ۱۴۵.۱ درصد افزایش داشته است.

اسدی ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان بر حسب دایری از ۲۷.۳درصد ابتدای دولت یازدهم به  ۲۱.۲ درصد در سال ۹۹ رسید و با کاهش۶.۱ درصد مواجه شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۲۵ شهر ایلام و ۸۵ روستای  سطح استان به اینترنت پرسرعت ADSL2 مجهز هستند.

مدیرعامل مخابرات ایلام  خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۴۰ روستای ایلام  دارای ارتباط تلفن بوده  و ۵۰۳ روستا نیز از تلفن خانگی ( ثابت و سیار روستایی) برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: تعداد۲۲۰  روستاهای استان از خدمات دفاتر ICT بهره مند بوده و تعداد ۱۰۸ دفاتر مذکور در سطح این روستاها ر اه اندازی شده است.

وی بیان داشت: همچنین دفاتر خدمات ارتباط شهری ایلام ۶۷ مورد است.

اسدی افزود: قبل از دولت تدبیر و امید تعداد سایت تلفن همراه در ایلام ۲۳۹ مورد بود که این تعداد هم اکنون به ۲۶۷ مورد یعنی ۱۱.۷ درصد افزایش داشته است.

کد خبر/۴۴۴۵۵